Egal CHINUIT pentru Razvan Lucescu in Arabia Saudita! A scos un singur punct cu penultima clasata, intr-un meci cu 6 goluri

Razvan Lucescu Al Hilal Fotbal extern Egal CHINUIT pentru Razvan Lucescu in Arabia Saudita! A scos un singur punct cu penultima clasata intr-un meci cu 6 goluri
Data publicarii: Joi 31 Octombrie 2019, 20:55
Data actualizarii: Joi 31 Octombrie 2019, 22:07

Razvan Lucescu este lider in prima liga din Arabia Saudita cu Al Hilal.

Al Hilal a jucat in aceasta seara la Al Fateh, echipa care ocupa penultima pozitie din campionatul Arabiei Saudite. Este al doilea meci consecutiv in care Razvan Lucescu pierde puncte, dupa ce etapa trecuta a fost invins acasa de Al Nasr cu 2-1.

In meciul de astazi, Al Fateh a deschis scorul prin Saadane, care a transformat un penalty in minutul 8. Pana la pauza echipa lui Lucescu a intors scorul prin golurile marcate de Al Shehri (22') si Eduardo (34').

In repriza secunda, Al Fateh a preluat din nou conducerea multumita lui Mitchell te Vrede, care a reusit o dubla in minutele 77 si 88.

Al Hilal a dat lovitura la ultima faza a partidei, cand Bafetimbi Gomis a marcat golul egalizator in minutul 95.

Meciul s-a terminat 3-3 si echipa lui Razvan Lucescu ramane lider in campionatul din Arabia Saudita cu 20 de puncte in 9 meciuri jucate.