Argentina Leo Messi Qatar Fotbal extern DEZASTRU amanat pentru Argentina, care se califica dupa 2-0 cu Qatar! Ratare ULUITOARE a lui Messi! Cum a putut sa dea din cativa metri
Data publicarii: Duminica 23 Iunie 2019, 23:47
Data actualizarii: Luni 24 Iunie 2019, 00:11

Lautaro si Aguero au marcat golurile victoriei cu Qatar. Argentina a castigat cu 2-0 si merge in sferturile de finala.

Responsabilitate uriasa pentru Messi in fata unei intregi natiuni. Argentina a trecut cel mai important test si a scapat de o eliminare rusinoasa de la Copa America inca din faza grupelor. Dupa 0-2 in fata Columbiei si 1-1 cu Paraguay, Argentina a obtinut victoria necesara calificarii directe.

Lautaro Martinez a inscris inca din minutul 4 si i-a linistit pe argentinieni, care au jucat cu gandul la rezultatul meciului dintre Columbia si Paraguay. La Salvador, columbienii au castigat cu golul lui Cuellar din prima repriza si au terminat grupa cu maximum de puncte.

Messi a fost in centrul atentiei contra Qatarului, chiar daca n-a marcat. Leo a ratat uluitor in minutul 72 si a devenit motiv de glume pe Twitter si Facebook.