Messi e la un pas de eliminare din Copa America! Argentina, doar 1-1 cu Paraguay. VIDEO

Lionel Messi Argentina copa america messi Paraguay Fotbal extern Messi e la un pas de eliminare din Copa America! Argentina, doar 1-1 cu Paraguay. VIDEO
Data publicarii: Joi 20 Iunie 2019, 09:01
Data actualizarii: Joi 20 Iunie 2019, 09:06

Argentina e aproape eliminata din Copa America.

Nationala Argentinei a reusit sa scoata doar un egal, 1-1, cu Paraguay in a doua etapa a fazei grupelor din Copa America. Lionel Messi e la un pas sa se vada eliminat din competitie.

Scorul a fost deschis in minutul 37 de Paraguay, prin golul lui Richard Sanchez. Lionel Messi a adus egalarea dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 57.

Totusi, argentinienii au trait periculos si puteau inregistra a doua infrangere din doua meciuri disputate in grupele Copa America. Paraguay a avut un penalty in minutul 62, insa portarul Franco Armani a fost la locul potrivit si a aparat sutul lui Derlis Gonzalez.

Argentina ramane fara victorie in Grupa B si, cu o infrangere si un egal, elevii lui Lionel Scaloni sunt aproape de eliminare.

Argentina are doar 1 punct in doua etape si trebuie sa invinga Qatarul in ultima partida din grupe, pentru a mai spera la calificarea in sferturile Copa America.