Chelsea a spulberat-o pe Arsenal. Gol fabulos al lui Batshuayi: VIDEO

Data publicarii: Sambata 22 Iulie 2017, 17:09
Data actualizarii: Sambata 22 Iulie 2017, 21:56

Chelsea s-a impus detasat in fata lui Arsenal, iar Batshuayi a oferit golul amicalului.

Amicalul dintre Arsenal si Chelsea s-a incheiat cu victoria echipei lui Conte cu scorul de 3-0. Meciul a fost disputat in Beijing.

Michy Batshuayi a reusit dubla pentru Chelsea si golul meciului. Scorul a fost deschis de Willian in minutul 40, iar Batshuayi a dublat avantajul campionilor Angliei in minutul 42. Repriza a doua a avut parte de o executie superba tot a lui Batshuayi.

Echipa folosita de Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Cahill, Moses, Kante, Fabregas, Alonso, Willian, Batshuayi, Pedro

Echipa folosita de Arsenal Ospina, Maitland-Niles, Mertesacker, Monreal, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Bramall, Ozil, Iwobi, Lacazette