VIDEO Cea mai violentă lovitură din fotbal! Și-a făcut KO adversarul cu o lovitură de Muay Thai

Thailanda agresiune Bangkok FC lovitura Muay Thai Fotbal extern
Data publicarii: Marti 15 Martie 2022, 08:47
Data actualizarii: Luni 14 Martie 2022, 15:50

Un fotbalist asiatic a avut unul dintre cele mai sălbatice gesturi din istoria fotbalului.

Aitsaret Noichaiboon, fotbalist la Bangkok FC, i-a aplicat unui adversar o procedură specifică artelor marțiale Muay Thai, o lovitură puternică cu cotul,  în timpul unui meci de campionat. Victima, Supasan Ruangsuphanimit, fotbalist la North Bangkok University FC, a rămas inconștient pe gazon, apoi avut nevoie de 24 de puncte de sutură la nivelul mandibulei și de mai multe zile de spitalizare.

Atacul vicios a avut loc în minutele de prelungire ale partidei din liga a treia din Thailanda, la scorul de 3-0 pentru North Bangkok University FC, după ce Ruangsuphanimit îi pusese piedică adversarului, care alerga după o minge pentru a o repune de la margine și acesta și-a ieșit din minți. Noichaiboon a primit cartonașul roșu pentru gestul violent, apoi a fost anunțat că a fost concediat de clubul său, care s-a distanțat de huligan printr-un comunicat de presă.