VIDEO Belgia - Franța 2-3 | Franța întoarce soarta partidei, Theo Hernandez înscrie golul victoriei în minutul 90

Liga Natiunilor Belgia Franta Fotbal extern
Data publicarii: Joi 07 Octombrie 2021, 22:58
Data actualizarii: Vineri 08 Octombrie 2021, 00:02

Franța s-a impus în fața Belgiei, scor 3-2, după ce la pauză era condusă cu 0-2.

Final de meci! Franța se califică în finala Ligii Națiunilor, unde va juca împotriva Spaniei.

Minutul 90 - GOOOL Franța! Theo Hernandez marchează golul victoriei, o torpilă de la marginea careului de 16 m.

Minutul 89 - GOL anulat pentru offside pentru Belgia. Lukaku înscrie, dar după verificarea VAR s-a stabilit că era în poziție afară din joc.

Minutul 69 - GOOOL Franța! Mbappe egalează, după ce transformă perfectă o lovitură liberă obținută de Griezmann.

Minutul 62 - GOOOL Franța! Mbappe driblează trei jucători belgieni, îi pasează lui Benzema care îl învinge pe Courtois cu un șut spectaculos, din întoarcere.

A început repriza secundă!

Pauză la Torino!

Minutul 40 - GOOOL Belgia! Lukaku mărește avantajul cu un șut puternic și bine plasat, din colțul careului mic.

Minutul 37 - GOOOL Belgia! Carrasco șutează puternic, mingea este deviată puțin de un jucător francez, iar Lloris este luat prin surprindere de traiectoria mingii.

Minutul 25 - Fără ocazii majore de gol. Cele două formații încearcă să iasă pe contraatac, însă apărările își fac treaba. Se joacă în viteză.

Minutul 9 - Mbappe îi oferă o pasă perfectă lui Pavard în careul mic, însă Courtois iese și blochează șutul francezului.

Minutul 4 - Ocazie majoră pentru Belgia! Lukaku îi centrează lui De Bruyne care șutează puternic, însă Lloris are o intervenție salvatoare.

Meciul se joacă la Torino, iar cele două naționale încearcă să obțină un rezultat pozitiv după evoluțiile dezamăgitoare de la EURO 2020.