Bayern Munchen, marea favorita de la Campionatul Mondial al cluburilor! Ce adversar va avea in semifinale si care este programul competitiei

Bayern Munchen Al Ahly Campionatul mondial al cluburilor Hansi Flick Tigres Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 05 Februarie 2021, 10:44
Data actualizarii: Vineri 05 Februarie 2021, 11:17
Al Ahly a invins-o pe Al-Duhail, cu 1-0, datorita golului marcat de El Shahat, in minutul 30.

Ajunsi in semifinala, egiptenii vor da peste campioana Europei, Bayern Munchen, un adevarat test pentru jucatorii africani. In cealalta semifinala se vor intalni Palmeiras si Tigres (Mexic).

Cei de la Tigres i-au batut in sferturi pe cei de la Ulsan Hyundai, din Japonia, dupa o dubla a fostului atacant de la Olympique Marseille, Andre Pierre Gignac.

Arabii de la Al-Duhail vor intalni pe Ulsan Hyundai intr-un meci care va stabili ocupanta locului 5, duminica, de la ora 17:00. Semifinala dintre Palmeiras si Tigres se va disputa tot duminica, de la ora 20:00, iar Al Ahly impotriva lui Bayern va avea loc luni, de la 20:00.

Nemtii au castigat de 3 ori competitia, in 1976, 2001 si 2013, iar echipa lui Hansi Flick porneste ca mare favorita si pentru intrecerea din acest an.