CUM sa faci asa ceva?! Penalty incredibil in Gladbach - Bayern! Nici arbitrului nu i-a venit sa creada si a cerut ajutorul VAR | Bayern, intoarsa de la 2-0 si BATUTA

Borussia Monchengladbach Bayern Munchen florian neuhaus Germania CUM sa faci asa ceva?! Penalty incredibil in Gladbach - Bayern! Nici arbitrului nu i-a venit sa creada si a cerut ajutorul VAR
Data publicarii: Vineri 08 Ianuarie 2021, 22:43
Data actualizarii: Vineri 08 Ianuarie 2021, 23:56

Moment incredibil in minutul 18 al meciului dintre Gladbach si Bayern!

Neuhaus s-a intins cu mana dupa minge in propriul careu si a atins-o cu degetele. Arbitrul a cerut ajutorul VAR, apoi a mers chiar el sa vada faza si a dictat penalty in favoarea lui Bayern! Lewandowski n-a gresit de la 11 metri si Bayern a deschis scorul!

A fost o prima repriza nebuna in derby-ul etapei din Bundesliga. Goretzka a facut 0-2 in minutul 26, dar Gladbach a revenit pana la pauza cu dubla lui Hofmann, goluri in minutele 35 si 45!

• CUM sa faci asa ceva?! Penalty incredibil in Gladbach - Bayern! Nici arbitrului nu i-a venit sa creada si a cerut ajutorul VAR

Campioana Europei nu si-a revenit nici dupa pauza. A luat gol chiar de la Neuhaus, in minutul 49, si a pierdut primul meci din septembrie incoace. Leipzig o poate depasi daca trece de Borussia Dortmund in derby-ul de sambata seara (19:30).