FOTO ȘI VIDEO Bătaie generală în partida dintre Mexic și SUA. Au fost acordate patru cartonașe roșii, iar arbitrul a oprit partida

Mexic CONCACAF SUA Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 16 Iunie 2023, 10:44
Data actualizarii: Vineri 16 Iunie 2023, 10:44

SUA și Mexic s-au întâlnit în semifinalele CONCACAF, victoria revenindu-le gazdelor, scor 3-0.

Dubla lui Pulisic și reușita lui Pepi au trimis reprezentativa SUA în finala CONCACAF, unde va juca împotriva Canadei

Patru cartonașe roșii și meci întrerupt din cauza scandărilor nepotrivite

Cele două echipe naționale au încheiat partida cu doi oameni în minus, după ce Weston McKennie, Sergino Dest, Cesar Montes și Gerardo Arteaga au fost eliminați pe parcursul celei de-a doua reprize din cauza comportamentului nesportiv și a bătăilor dintre jucători.

În minutul 90, arbitrul Ivan Barton a oprit meciul pentru câteva momente, din cauza scandărilor xenofobe venite din partea publicului.

Jocul s-a reluat, însă a fost oprit definitiv în minutul 8 din cele 12 de prelungiri, din același motiv.