Joshua Zirkzee ajax Bayern Munchen Fotbal extern Asta este ratarea momentului în fotbal! Fostul coleg al lui Man și Mihăilă s-a făcut de râs cu Ajax
Data publicarii: Sambata 24 Iulie 2021, 22:29
Data actualizarii: Sambata 24 Iulie 2021, 22:30

Bayern Munchen a jucat al doilea amical al verii!

Nemții au jucat cu Ajax în al doilea amical din pre-sezon, iar meciul s-a încheiat 2-2. Scorul a fost deschis în minutul 10, de Labyad, iar Choupo-Moting a egalat cu cinci minute înainte de pauză. Nianzou a dus-o pe Bayern în avantaj în minutul 48, însă două minute mai târziu, Jensen a egalat, închizând tabela.

Cea mai mare ratare a meciului a fost a lui Joshua Zirkzee, fotbalistul revenit de la Parma, acolo unde a fost coleg cu Man și Mihăilă. Atacantul a primit balonul în minutul 43, și-a fentat adversarul, l-a driblat pe portar și a avansat spre poarta goală, însă nu a reușit să trimită în plasă din aproape doi metri, un adversar reușind să agațe balonul.