Mitrita Arabia Saudita Strainieri Fotbal extern Alexandru Mitrita straluceste in Arabia Saudita! Jucatorul roman a reusit 2 pase decisive intr-un meci in care s-au marcat 7 goluri!
Data publicarii: Sambata 07 Noiembrie 2020, 21:34
Data actualizarii: Sambata 07 Noiembrie 2020, 21:40

Jucatorul lui Al Ahli, Alexandru Mitrita, a reusit doua pase decisive pentru echipa sa, intr-un meci in deplasare, jucat impotriva lui Al Ain, in etapa a patra din campionatul Arabiei Saudite, scor 4-3.

Echipa lui Mitrita a marcat repede doua goluri prin Al Somah, in minutulele 19 si 20. Cinci minute mai tarziu, Taider, jucator care a trecut pe la Inter, a redus din diferenta.  Mitrita a reusit prima pasa de gol in minutul 38, dupa i-a trimis lui Al Somah, care a facut tripla. Totusi, Al Ain a egalat pana la pauza prin Al Harbi si Moutari.

In minutul 65, Mitrita a oferit a doua pasa decisiva, care l-a lasat singur cu portarul pe Owusu, iar jucatorul ganez a facut 4-3. Romanul a fost schimbat de antrenor cu Al Moasher, imediat dupa ce echipa sa a marcat golul 4. Alexandru Mitrita a reusit 2 pade de gol si un gol in primele 3 meciuri pentru Al Ahli.

Al Ahli este pe locul 3 campionat si a acumulat 9 puncte din primele 4 etape. Lider in campionat este Al Hilal, echipa antrenata de Razvan Lucescu cu 10 puncte.