SURPRIZA SERII in Europa League, explicata din Romania: "Credeti-ma, stiu foarte bine!" Cine i-a eliminat de fapt pe Stanciu si Chipciu din Europa

Sparta Praga Chipciu Europa League sparta praga eliminare europa league stanciu Europa League
Data publicarii: Vineri 03 August 2018, 09:34
Data actualizarii: Vineri 03 August 2018, 11:00

Sparta Praga, echipa romanilor Stanciu, Chipciu si Nita, a oferit cea mai surpriza a serii in preliminariile Europa League.

Sparta Praga a fost eliminata de modesta Subotica. Sarbii au castigat meciul tur din Serbia, scor 2-0, iar cehii au castigat returul cu 2-1. Nu a fost suficient pentru o calificare pentru echipa romanilor.

vorbind despre meciul cu Hajduk Split, urmatorul adversar al FCSB din turul 3 preliminar al Europa League, Mihai Stoica a incercat sa explice si rezultatul de la Praga. Stoica este de parere ca este accesul in grupele unei competitii europene este destul de dificil in fotbalul de astazi.

"Credeti-ma ca stiu foarte bine, Subotica are jucatori care castiga 500 de euro pe luna. E o calificare importanta, au eliminat o echipa ca Sparta Praga care are jucatori care castiga 600.000 de euro pe luna. Iubitorii fotbalului sa inteleaga ca este dificil sa te califici in grupe indiferent de numele adversarului",
a declarat Mihai Stoica la ProX.

S-a lasat cu scandal la meciul dintre Sparta si Subotica.
Sebastian Coltescu a dictat penalty-ul care i-a scapat pe sarbi de prelungiri, iar fanii Spartei au intrat pe teren. Meciul a fost prelungit cu 8 minute, iar arbitrul roman a acordat si doua cartonase rosii.