VIDEO | Scene incredibile la Praga: Sparta a fost ELIMINATA! Ultrasii au intrat pe teren dupa un penalty dat de Coltescu pentru sarbi: 2 eliminari si 8 MINUTE DE PRELUNGIRI

stanciu Sebastian Coltescu Sparta Praga sparta praga eliminare europa league Europa League
Data publicarii: Joi 02 August 2018, 23:08
Data actualizarii: Joi 02 August 2018, 23:12

Scene incredibile in Cehia la meciul dintre Sparta Praga si Subotica.

Echipa lui Stanciu, Chipciu, Nita si Vatejelu a fost eliminata din Europa League dupa ce a castigat returul de pe teren propriu doar cu 2-1 in conditiile in care a pierdut meciul din Serbia, scor 0-2.

Sebastian Coltescu a fost la centru la acest meci si a acordat o lovitura de la 11 metri pentru Subotica in minutul 75, la scorul de 2-0 pentru Sparta Praga, rezultat ce ar fi dus meciul in prelungiri. Fanii celor de la Sparta si-au iesit din minti dupa decizia arbitrului roman si au intrat pe teren. Suporterii nu au fost violenti, insa au cauzat intreruperea partidei. Coltescu a dictat apoi 8 minute de prelungiri.

Penalty-ul nu a fost singura decizie majora luata de Coltescu. Romanul a acordat si doua cartonase rosii, cate unul pentru fiecare echipa: Marcic a fost eliminat de la Subotica in 82, iar Sural, de la Sparta Praga, in minutul 90+8.

Nita, Chipciu si Stanciu au inceput meciul din primul minut, in timp ce Vatajelu a intrat in minutul 85.