Rusescu a fost luat la tinta dupa ratarea IMENSA care ne ducea in sferturi! Cum s-a JUCAT calificarea intr-o secunda VIDEO

Data publicarii: Vineri 15 Martie 2013, 09:20
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2013, 09:25

Steaua s-a chinuit sa-i faca fata lui Chelsea, iar in multe momente a fost mai buna. Totusi, impresia este ca Rusescu putea decide meciul inca din prima repriza.

►AZI stim sferturile! Tragerile la sorti Europa League si Champions League sunt azi, in direct la Sport.ro de la 13:00!

Stelistii au fost la un pas mare de calificare. Apoi la un pas din ce in ce mai mic. Atat de mic, incat miile de romani, cate or fi fost ele, nu au incetat sa cante pe Stamford Bridge.

Mare parte din entuziasmul meciului s-a consumat in minutul 12, la o faza la care Rusescu a ratat, dar a avut si mare ghinion. Stelistul scapase 1 la 1 cu Cech, a tras, dar portarul a atins mingea si a deviat-o in corner.

Impresia generala a fost ca Rusescu trebuia sa marcheze. Pana si grimasele de pe fata lui arata ca era convins ca va inscrie si ca nu stia de ce nu s-a intamplat asa.

Laurentiu Reghecampf, la 'cald' la conferinta de presa: "Nu sunt suparat pe el, se intampla! Cred ca, in momentul in care ai ocazii si ajungi fata in fata cu portarul, trebuie sa marchezi. Mai ales cand intalnesti o astfel de echipa. Daca Rusescu marca la acea ocazie, cred ca altfel am fi vorbit acum. Asta e viata!"

Seful Ligii, Dumitru Dragomir a fost mai dur fata de ratarea lui Rusescu:

"Rusescu trebuia sa dea cat poate la ocazia avuta, dar a dat tehnic si a prins ala, ca e portar mare. Daca dadea gol la inceputul meciului, era altceva. Daca ai o faza si dai gol, atunci esti fotbalist", a spus seful Ligii.

Totusi, pentru determinare, pentru golurile sale, pentru moral si caracter, Raul are scuze si primeste inca multumiri.