REVANSA atacantului de care a ras o lume intreaga! Torres a eliminat Steaua si a stabilit un RECORD FABULOS in istoria lui Chelsea! Performanta pe care nu a mai realizat-o nimeni:

Data publicarii: Vineri 15 Martie 2013, 06:51
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2013, 06:49

Chelsea 3-1 Steaua / Fernando Torres a marcat golul calificarii lui Chelsea in sferturile de finala.

In 2008 multi au considerat ca el trebuia sa Balonul de Aur dupa ce a marcat in finala Campionatului European. A fost numit tradator dupa ce a plecat de la Liverpool la Chelsea. Voia sa castige trofee. A reusit insa evolutiile lui au fost mult sub asteptari. A devenit subiect de gluma dupa ce eficienta lui era incredibil de slaba.

Parea sa-si fi revenit in sezonul trecut dupa golul care a ucis-o definitiv pe Barcelona in Liga Campionilor. A fost doar o aparenta. Abramovici a dat afara antrenori pentru ca nu au fost capabili sa-l faca pe Torres sa-si revina.

Din pacate, Torres si-a revenit tocmai in meciul cu Steaua. Nu mai marcase de la meciul cu Brenford din ianuarie, avand doar o reusita in 2013. A inscris insa golul calificarii lui Chelsea in minutul 71.

Iar daca Torres nu are cum sa se mandreasca cu numarul de reusite din acest sezon, spaniolul se poate mandri cu o performanta cu adevarat impresionanta. A devenit primul jucator din istoria lui Chelsea sa marcheze in 7 competitii diferite intr-un singur sezon!

Torres mai inscrisese pana la maciul cu Steaua in Premier League, Liga Campionilor, Cupa Ligii Angliei, Cupa Angliei, Campionatul Mondial al Cluburilor si Supercupa Angliei. A reusit sa marcheze si in Europa League intrand in istoria lui Chelsea pe spatele Stelei.