VIDEO EXCLUSIV Rennes - AC Milan 3-2. Victorie de palmares cu tripla lui Bourigeaud | "Rossonerii" merg în optimi

AC Milan Black Metal Inter Milano Play-Off Europa League Rennes Europa League
Data publicarii: Joi 22 Februarie 2024, 21:42
Data actualizarii: Joi 22 Februarie 2024, 21:41

Rennes a învins AC Milan, scor 3-2, în returul 16-imilor de finală din Europa League, însă italienii s-au calificat în optimi după 5-3 la general.

Rennes - AC Milan 3-2, pe Pro Arena și VOYO

Minutul 90+7: Final: Rennes - AC Milan 3-2. Francezii câștigă returul, însă trupa lui Stefano Pioli se califică în optimile Europa League după 5-3 la general.

Minutul 68: GOL Rennes! Benjamin Bourigeaud transformă încă un penalty, după un henț comis de Luka Jovic, iar francezul își trece în cont tripla.

Minutul 58: GOL AC Milan! Rafa Leao scapă pe contraatac, trece de doi fundași, driblează și portarul, iar apoi împinge mingea în plasă pentru 2-2.

Minutul 54: GOL Rennes! Benjamin Bourigeaud face dubla din penalty.

Minutul 46: Începe repriza secundă!

Minutul 45+1: Pauză: Rennes - AC Milan 1-1.

Minutul 22: GOL AC Milan! Italienii restabilesc rapid egalitate. Theo Hernandez centrează perfect din flancul stâng pentru Luka Jovic, care trimite mingea în plasă cu o lovitură de cap.

Minutul 11: GOL Rennes! Benjamin Bourigeaud deschide scorul cu un șut excelent din afaara careului.

• Antrenor: Stefano Pioli

Rennes - AC Milan, returul play-off-ului pentru optimile de finală ale Europa League, este LIVE de la ora 19:45 în exclusivitate pe Pro Arena și VOYO.

Marea favorită AC Milan se gândește deja la trofeul Europa League după ”retrogradarea” din Champions League și o victorie clară în meciul tur, 3-0 cu echipa franceză.

Tragerea la sorți pentru optimile Europa League și Conference League va avea loc pe data de 23 februarie, iar partidele se vor disputa pe 7 și 14 martie.

Video cu rezumatul meciului tur AC Milan - Rennes, scor 3-0

AC Milan o ironizează pe Inter Milano după ”episodul” Kanye West, rapperul care poartă tricouri cu trupe de black metal!

Gruparea AC Milan a ironizat clubul rival Inter Milano, după ce Kanye West a fost văzut în tribune, purtând o cagulă, la meciul din optimile de finală ale Ligii Campionilor câștigat de Nerazzurri, 1-0 Atlético Madrid.

rossonerii s-au amuzat şi, înaintea meciului cu Rennes, AC Milan a publicat un videoclip în care mai multe vedete "apar" pe San Siro.

Pe listă se află cântăreaţa Dua Lipa, actorii Tom Cruise, Will Smith şi Gérard Depardieu. Toţi aceşti invitaţi de prestigiu poartă cagule integrale pentru a-şi ascunde feţele, însă greutatea lor nu prea se potriveşte cu cea a adevăratelor vedete.

Recent, Kanye West s-a fotografiat împreună cu un alt rapper american, JPEGMafia, purtând un tricou cu trupa de black metal Burzum, în fapt proiectul controversatului artist norvegian Varg Vikernes, care a fost condamnat în 1994 la închisoare pentru uciderea fostului său coleg Euronymous din formația de black metal Mayhem.

Programul meciurilor de joi din play-off-ul Europa League și Conference League transmise de Pro Arena și VOYO

19:45 Rennes - AC Milan (LIVE pe Pro Arena și VOYO) (Europa League, 0-3 în tur)

19:45 Toulouse - Benfica Lisabona (LIVE pe VOYO) (Europa League, 1-2 în tur)

19:45 Bodo/Glimt - Ajax Amsterdam (LIVE pe VOYO) (Conference League, 2-2 în tur)

22:00 AS Roma - Feyenoord Rotterdam (LIVE pe Pro Arena și VOYO) (Europa League, 1-1 în tur)

22:00 Olympique Marseille - Șahtior Donețk (LIVE pe VOYO) (Europa League, 2-2 în tur)

22:00 Sparta Praga - Galatasaray Istanbul (LIVE pe VOYO) (Europa League, 2-3 în tur)

* KAA Gent - Maccabi Haifa 1-1 din Conference League (1-2 în tur) a fost LIVE miercuri seara pe Pro Arena și VOYO