VIDEO EXCLUSIV Olimpiu Moruțan, din nou imperial în tricoul Galatei! A pasat decisiv la șase minute după ce a intrat pe teren

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 21 Octombrie 2021, 23:49
Data actualizarii: Vineri 22 Octombrie 2021, 00:25

Lokomotiv Moscova și Galatasaray s-au întâlnit în a treia rundă a grupelor din Europa League.

Fatih Terim a ales să înceapă meciul de la Moscova cu doar unul dintre români, Alexandru Cicâldău fiind cel care a fost titular. Mijlocașul român a fost unul dintre cei mai activi jucători de pe teren, însă nu a reușit să se mai facă remarcat.

Olimpiu Moruțan a fost lăsat pe banca de rezerve, însă în minutul 76, Terim l-a trimis în teren, la scorul de 0-0. Fostul jucător al FCSB-ului și-a făcut simțită prezența pe teren imediat și a creat două ocazii importante de gol.

• Olimpiu Morutan

În minutul 82, Moruțan l-a lansat pe Akturkoglu cu o pasă perfectă, iar atacantul turc l-a executat fără probleme pe portar, deschizând astfel scorul.