MM Stoica a răbufnit: „Băiatul ăsta trebuie tras de mâneca. Așa ceva nu e scuzabil” Ce l-a scos din minți pe managerul general FCSB

FCSB Cupa Romaniei MM Stoica Cupa Romaniei Mihai Stoica
Data publicarii: Joi 20 Octombrie 2022, 21:20
Data actualizarii: Joi 20 Octombrie 2022, 21:18

Mihai Stoica a vorbit despre arbitrajul din UTA Arad - FCSB, meciul din grupele Cupei României terminat 2-2 cu gol la ultima fază.

FCSB a primit trei cartonașe roșii în 11 minute. În minutul 83, Rachid Bouhenna a văzut al doilea galben și a fost trimis la vestiare de Cojocaru. Soarta s-a repetat și la Risto Radunovic, care a părăsit terenul mai devreme (90+2'), iar în minutul 90+4, Tavi Popescu încasează și el cartonașul roșu.

Astfel, roș-albaștrii au încasat gol în minutul 90+6 și au pierdut cele trei puncte în grupele Cupei României și o victorie importantă cu UTA Arad, care s-a bucurat pentru rezultatul de egalitate obținut.

Mihai Stoica, managerul general al FCSB-ului, a vorbit despre centralul partidei, Adrian Cojocaru, despre care a spus că ar trebui sancționat de către Comisia Centrală a Arbitrilor, din cadrul Federației Române de Fotbal.

MM: „Cineva trebuie să-l tragă de mânecă pe acest băiat”

„Ce a făcut Cojocaru ar trebui să fie un semnal de alarmă pentru CCA, FRF, care se ocupă de Cupa României. El efectiv ne-a scos din Cupă, ar fi normal să ne ducem cu a patra echipă, cu ăia de 2007.

Așa merită pentru ce ne-a făcut. Noi câștigam la Arad dacă el nu făcea recitalul ăsta. Cineva trebuie să-l tragă de mânecă pe acest băiat.

Mergem încrezători, avem 3 victorii consecutive în campionat. Ok, nu va fi Cojocaru sigur. Eu chiar aștept să se ia măsuri. Ce a făcut nu poate fi scuzabil.”, a spus MM Stoica la Orange Sport.

UTA Arad - FCSB 2-2. Meci cu patru eliminări și gol la ultima fază

UTA Arad a deschis scorul în minutul șapte al meciului prin tânărul Rareș Pop. FCSB a restabilit egalitatea în finalul primei părți din penalty, prin Radunovic, și a preluat conducerea în primele minute ale reprizei secunde după execuția superbă a lui Rădăslăvescu.

FCSB a încheiat meciul în opt oameni, după ce Bouhenna, Radunovic și Octavian Popescu au fost eliminați. La ultima fază a meciului, Postolachi l-a învins pe Vlad cu un șut din interiorul careului și a stabilit scorul final, 2-2.