Mihai Stoica, scandalizat: "Este incredibil așa ceva! Suntem practic eliminați"

Mihai Stoica Adrian Cojocaru Cupa Romaniei FCSB UTA Arad Cupa Romaniei
Data publicarii: Vineri 21 Octombrie 2022, 20:25
Data actualizarii: Vineri 21 Octombrie 2022, 20:27

Mihai Stoica a continuat discursul dur la adresa lui Adrian Cojocaru după meciul FCSB - UTA Arad 2-2, din grupele Cupei României.

Finalul partidei de la Arad a fost extrem de tensionat. Mai întâi, Rachid Bouhenna a văzut al doilea galben în minutul 83, iar la scurtă distanță a fost eliminat și Andrei Chindriș, fundașul celor de la UTA, care l-ar fi aplaudat ironic pe centralul partidei. În prelungiri, Risto Radunovic și Octavian Popescu au fost și ei eliminați pentru cumul de cartonașe galbene.

După meci, Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a avut un discurs dur la adresa arbitrului Adrian Cojocaru, rememorând mai multe momente în care echipa sa ar fi fost dezavantajată de arbitrul din Galați.

La două zile după joc, oficialul vicecampioanei a continuat tirada la adresa lui Adrian Cojocaru: "Urmările sunt că suntem practic eliminați de Cojocaru din Cupa României", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport, chiar dacă s-a disputat doar o etapă din grupele competiției.

Ulterior, managerul general de la FCSB a avut un discurs ironic: "Noi suntem o echipă protejată. Fiind a doua echipă din România anul trecut, normal că mi s-a dat un traseu foarte simplu față de celelalte echipe și ni s-a dat un avantaj jucând numai în deplasare. Este incredibil așa ceva!", a mai spus Stoica.

• 6. Gloria Buzău - 0p

* Primele două clasate se vor califica în sferturile de finală ale Cupei României.

* Fiecare echipă va juca trei meciuri în faza grupelor.

Filmul eliminărilor din UTA Arad - FCSB

Primul care a plecat mai devreme la vestiare a fost Bouhenna, care a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 83, pentru tragere de timp. L-a urmat Andrei Chindriș, în minutul 87.

Aflat pe bancă, centralul Cojocaru i-a arătat un cartonaș galben, iar imediat a venit și cel de-al doilea, după ce fundașul a aplaudat ironic decizia arbitrului.

În minutul 90+1 a ajuns și Radunovic la vestiare, după ce a oprit un atac periculos al arădenilor cu un fault. Muntenegreanul nu a protestat și a plecat direct la vestiare.

În minutul 90+4 a primit și Tavi Popescu un ”roșu”, după o intrare întârziată. Din acea lovitură liberă, UTA a reușit să marcheze golul egalizator, prin Virgiliu Postolachi.