"La 3-0 radeau de noi pe teren! MERITAM STATUI!" SFIDARE INCREDIBILA la CFR! Cum explica golul scandalos al lui Tade de la 3-3

Data publicarii: Marti 02 Decembrie 2014, 22:44
Data actualizarii: Marti 02 Decembrie 2014, 22:48

MIOVENI 3-4 CFR CLUJ | CFR Cluj merge in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a fost condusa cu 3-0 de Mioveni. Tade a dat un gol scandalos.

Ionut Rada a explicat la Sport.ro ce s-a intamplat la faza golului lui Tade. A dat o explicatie SF. Spune ca Mioveni nici macar nu a dat mingea in afara terenului. In cazul asta, de ce s-o mai primeasca inapoi? CFR a batut de la margine, iar Tade a ajuns pana in poarta, marcand. VIDEO mai jos.

Ionut Rada a declarat dupa meci: "A fost un meci tensionat, dar am aratat ca meritam sa mergem mai departe. Ei reprosau ca nu le-am dat mingea. Ei nu au dat mingea afara, dar a ramas in teren, noi alergam dupa egalare, trebuia sa jucam acea minge. Cred ca aroganta lor de pe teren si de dinainte de meci i-a taxat. Declarau ca sunt bucurosi ca au picat cu CFR si asta i-a costat. In prima repriza am avut si penalty neacordat. Si meciul de azi e un semn de la Dumnezeu ca ne ajuta. Speram sa castigam trofeul. Probabil e frustrant, e normal, sa ai 3-0 si sa pierzi in prelungiri, si noi am fi fost suparati. La 3-0 radeau de noi pe teren. Toti meritam statui, la cate restante avem la aceasta echipa, ne daruim pe teren."