Faza total NESPORTIVA la Mioveni 3-4 CFR! Argesenii au dat mingea in out, dupa o accidentare, CFR a reluat si a marcat! VIDEO

Data publicarii: Marti 02 Decembrie 2014, 22:29
Data actualizarii: Marti 02 Decembrie 2014, 22:48

Mioveni 3-4 CFR Cluj | Ardelenii au ajuns in semifinalele Cupei dupa ce au intors scorul de la 0-3.

Numai ca golul cu numarul trei marcat de CFR a fost total nesportiv.

Un jucator al celor de la Mioveni s-a accidentat, era intins pe gazon, iar mingea a fost data in afara terenului. Cum era normal, clujenii urmau sa repuna mingea in joc de la margine, apoi sa le-o ofere adversarilor, trimitand in out de poarta.

Relaxati, crezand ca asa se va intampla, jucatorii lui Niculescu nu au mai atacat mingea, asa ca oamenii de la CFR au inceput contraatacul, a urmat o minge centrata in careu, iar Tade a marcat!

Degeaba a contestat golul incasat intr-o maniera total nesportiva, pentru ca echipa din Mioveni nu a putut anula. Reusita a fost validata, iar anularea sa nu are acoperire regulamentara.

Apoi, peste doar cateva minute, timp in care si-au pierdut concentrarea total, cei de la Mioveni au mai incasat un gol, in prelungiri, iar CFR a terminat cu 4-3 partida si s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei.