Ce a declarat Andrei Prepeliță despre victoria din ultimul minut cu Dinamo, din optimile Cupei României

Andrei Prepelita Cupa Romaniei Dinamo FC Arges Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 26 Octombrie 2021, 23:11
Data actualizarii: Marti 26 Octombrie 2021, 23:17

FC Argeș s-a calificat în sferturile Cupei României, după o victorie obținută în ultimul minut în Ștefan cel Mare.

Formația antrenată de Andrei Prepeliță s-a impus cu 2-1, golul victoriei fiind marcat de Dumitru în ultimul minut. Tehnicianul argeșenilor s-a declarat mulțumit de joc, chiar dacă au fost și momente în care nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor.

"E plăcut să câștigi în ultimele secunde. O primă repriză pe care am controlat-o, le-am spus să fie concentrați și în a doua. Am primit gol dintr-o fază care nu spunea nimic. Sunt jucători tehnici, de viteză, le cer să joace în spațiu. Am strigat la Dumitrașcu să joace bara a doua pe Latovlevici, s-a văzut experiența lui.

Următoarea adversară, FCSB

Ne așteaptă un meci greu cu FCSB, cred că sunt bine fizic. Am mai avut odată un meci de genul acesta când ei au venit după COVID și ne-au bătut cu 3-0. Ne așteaptă un meci greu, îl pregătim serios.", a declarat Andrei Prepeliță la DigiSport.