VAR face victime! Un om din staff-ul Iranului a ajuns la spital dupa anularea golului cu Spania!

Iran Campionatul Mondial Rusia CM 2018 Cupa Mondiala 2018 Spania Cupa Mondiala 2018 VAR face victime! Un om din staff-ul Iranului a ajuns la spital dupa anularea golului cu Spania!
Data publicarii: Joi 21 Iunie 2018, 12:03
Data actualizarii: Joi 21 Iunie 2018, 12:03

Iran a fost aproape sa produca o mare surpriza la Mondial contra Spaniei.

Spania s-a impus cu 1-0 in al doilea meci din grupa si lupta pana in ultima etapa pentru calificarea in optimi.

Diego Costa a deschis scorul in minutul 54 si avea sa fie singura reusita validata a partidei.

Iranienii au reusit egalarea in urma unei faze fixe in minutul 63, insa arbitrul a anulat reusita dupa interventia VAR pe motiv de offside.

A fost o explozie de bucurie pentru iranieni, dar si o dezamagire crunta dupa decizia arbitrului.

La final, selectionerul Carlos Queiroz a dezvaluit ca un om din staff-ul sau a ajuns la spital la acea faza. "Am fost mai ingrijorati de un om din echipa noastra, are dificultati mari dupa decizia VAR. A plecat la spital, speram ca totul sa fie bine. Jucatorii nostri merg la el chiar in aceste momente", a spus portughezul.

Cu o victorie in meciul cu Maroc, Iranul viseaza in continuare la calificarea in optimi. Se bate direct cu Portugalia in ultima etapa a grupelor. "Am aratat ca suntem pregatiti si putem lupta cu oricine. Am invatat multe din meciul de azi, o sa avem sansa noastra contra portughezilor. Lupta ramane deschisa. Suntem in viata si visam", a spus selectionerul Iranului.