VAR face victime! Un om din staff-ul Iranului a ajuns la spital dupa anularea golului cu Spania!

Autor: Sport.ro
Joi 21 Iunie 2018, 12:03

Iran a fost aproape sa produca o mare surpriza la Mondial contra Spaniei.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Spania s-a impus cu 1-0 in al doilea meci din grupa si lupta pana in ultima etapa pentru calificarea in optimi.

Diego Costa a deschis scorul in minutul 54 si avea sa fie singura reusita validata a partidei.

Iranienii au reusit egalarea in urma unei faze fixe in minutul 63, insa arbitrul a anulat reusita dupa interventia VAR pe motiv de offside.

A fost o explozie de bucurie pentru iranieni, dar si o dezamagire crunta dupa decizia arbitrului.

La final, selectionerul Carlos Queiroz a dezvaluit ca un om din staff-ul sau a ajuns la spital la acea faza. "Am fost mai ingrijorati de un om din echipa noastra, are dificultati mari dupa decizia VAR. A plecat la spital, speram ca totul sa fie bine. Jucatorii nostri merg la el chiar in aceste momente", a spus portughezul.

Cu o victorie in meciul cu Maroc, Iranul viseaza in continuare la calificarea in optimi. Se bate direct cu Portugalia in ultima etapa a grupelor. "Am aratat ca suntem pregatiti si putem lupta cu oricine. Am invatat multe din meciul de azi, o sa avem sansa noastra contra portughezilor. Lupta ramane deschisa. Suntem in viata si visam", a spus selectionerul Iranului.

Iohannis: Dăncilă a pus pe butuci relația cu lumea arabă. Regele Iordaniei s-a simțit jignit