EGIPT 0-1 URUGUAY, CM 2018 LIVE: Gimenez i-a salvat sud-americani in minutul 90! Salah nu a mai jucat

Mohamed Salah Campionatul Mondial Rusia CM 2018 LIVE Cupa Mondiala 2018 Egipt - Uruguay Cupa Mondiala 2018 EGIPT 0-1 URUGUAY, CM 2018 LIVE: GOOOOOL! Gimenez inscrie in minutul 90 cu capul! Final incredibil
Data publicarii: Vineri 15 Iunie 2018, 16:57
Data actualizarii: Vineri 15 Iunie 2018, 22:57

Urmareste aici tot ce se intampla la Egipt - Uruguay, Cupa Mondiala 2018!

Rezumat VIDEO

• EGIPT - URUGUAY, CM 2018 LIVE: Salah e APT pentru confruntarea cu Suarez! Anuntul OFICIAL al egiptenilor

FINAL! Uruguay castiga cu Egipt in al doilea meci din grupa A, scor 1-0. Gimenez le-a adus victoria sud-americanilor cu un gol marcat cu capul la corner in minutul 90. Rusia conduce grupa A dupa victoria cu 5-0 din partida de joi cu Arabia Saudita.

Min 90: GOOOOOOOOOOOOOOOL URUGUAY! Gimenez reia impecabil cu capul la un corner! Uruguay e aproape de o victorie nesperata la primul meci de la Mondial!

Min 87: BARA CAVANI! Sutul din lovitura libera a lovit stalpul din dreapta, disperare maxima pentru uruguayeni!

Min 82: INCREDIBIL! Cavani suteaza din fata portii, El-Shenawy scoate incredibil in corner!

Salah nu va juca! Egiptul a facut trei schimbari, vedeta lui Liverpool ramane pe banca.

Legenda Angliei, Gary Lineker se amuza pe seama lui Suarez: Mo Salah a fost mai bun decat Suarez in acest meci. :)

Min 47:
Ratare uriasa! Suarez trage in portar din fata portii!

Pauza in Uruguay - Egipt. Este 0-0 dupa o repriza dominata de sud-americani, cu 2 ocazii bune ale vedetelor Cavani si Suarez.

Min 29. Sut puternic de la distanta , mingea trece pe langa poarta lui El-Shenawy

Min 24. Ocazie uriasa pentru Uruguay! Mingea este deviata dupa corner spre Suarez, sutul acestuia din 6 metri se duce in plasa laterala!

Min 23. Cavani dribleaza frumos un adversar si suteaza periculos din voleu, un fundas deviaza cu capul in corner.

Min 12. Prima sansa si pentru Egipt, sutul lui Marwan din careu este prins de Muslera

Min 8. Primul sut pe poarta vine din partea lui Cavani, prinde El-Shenawy

Min 3. Probleme medicale pentru Cavani dupa o intrare a lui Hamed. Atacantul lui PSG isi revine rapid.

A inceput partida!

Iata echipele de start:

Egipt: El-Shenawy - Fathy, Hegazy, Gabr, Abdelshafy - Hamed, Elneny - Warda, Said, Trezeguet - Mohsen.

Uruguay: Muslera - Varela, Gimenez, Godin, Caceres - Acosta, Betancur, Vecino, Arrascaeta - Suarez, Cavani

Mohamed Salah, starul selectionatei Egiptului, nu va fi titular in partida de debut a "Faraonilor" la Cupa Mondiala 2018, impotriva reprezentativei Uruguayului, programata vineri, la Ekaterinburg, a anuntat Federatia egipteana de fotbal.

Locul atacantului de la FC Liverpool in compartimentul ofensiv al nationalei egiptene va fi luat de Amr Warda, precizeaza L'Equipe.

O alta surpriza in componenta echipei pregatite de Hector Cuper o reprezinta absenta din unsprezecele de start a capitanului Essam El-Hadary, care poate deveni cel mai varstnic jucator din istoria Cupei Mondiale. Cuper l-a preferat in locul acestuia in poarta pe Mohamed El-Shenawy.

Iata componenta echipei de start a Egiptului pentru meciul cu uruguayenii: El-Shenawy - Fathy, Hegazy, Gabr, Abdelshafy - Hamed, Elneny - Warda, Said, Trezeguet - Mohsen.

Atacantul egiptean Mohamed Salah (Liverpool) s-a recuperat dupa accidentarea suferita la umar si va juca in primul meci al nationalei de la Cupa Mondiala 2018, contra Uruguay, a anuntat joi selectionerul Hector Cuper.

''Pot da asigurari aproape 100% ca Salah va juca" vineri contra sud-americanilor, a precizat Cuper joi.

Salah, cu 44 goluri marcate pentru Liverpool, s-a accidentat intr-un duel cu Sergio Ramos in finala Ligii Campionilor de la Kiev din 26 mai. Accidentarea lui a pus sub semnul intrebarii chiar participarea egipteanului la CM 2018 (14 iunie -15 iulie).

Egiptul s-a calificat pentru prima oara dupa 1990 la un Mondial. Din Grupa A, mai fac parte Arabia Saudita si tara gazda, Rusia.