VIDEO EXCLUSIV Conference League | Olympiakos - Fenerbahce 3-2. Meciul a fost în direct pe Pro Arena & VOYO

Fenerbahce Istanbul Galatasaray Istanbul olympiacos pireu PAOK Salonic sferturi Conference League Conference League
Data publicarii: Joi 11 Aprilie 2024, 21:40
Data actualizarii: Joi 11 Aprilie 2024, 21:42

Olympiakos și Fenerbahce și-au dat întâlnire în sferturile de finală UEFA Europa Conference League.

Olympiakos - Fenerbahce 3-2

FINAL!

Min. 74 GOL Fenerbahce! Kahveci își trece și el numele pe tabela de marcaj.

Min. 67 GOL Fenerbahce! Tadic micșorează diferența.

Min. 57 GOL Olympiakos! Chiquinho duce scorul la 3-0.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

PAUZĂ!

Min. 32 GOL Olympiakos! Jovetic majorează diferența.

Min. 8 GOL Olympiakos! Fortounis deschide scorul.

Min. 1 Start de meci!

Echipele de start

• Olympiakos: Tzolakis - Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega - Hezze, Chiquinho - Fortounis, Jovetic, Masouras - El Kaabi
  • Fenerbahce: Livakovic - Osayi-Samuel, Soyuncu, Rodrigo Becao, Oosterwolde - Zajc, Krunic, Szymanski - Kahveci, Dzeko, Tadic

știre inițială

Europa League și Conference League își dispută joi prima manșă din sferturile de finală, cu șase meciuri tur transmise în direct de Pro Arena și VOYO de la orele 19:45 și 22:00.

De la ora 19:45, în sferturile Conference League, se joacă Olympiacos Pireu - Fenerbahce Istanbul.

Gazdele de la Olympiacos nu o duc prea bine în campionatul intern, dominat de PAOK Salonic, acolo unde ocupă abia locul 4 în play-off, în timp ce Fenerbahce numai ce a pierdut Supercupa Turciei după scenele halucinante din debut, când echipa, formată din juniori, s-a retras de pe gazon după doar două minute!

Fenerbahce vine după scandalul imens din Supercupa Turciei

Meciul lui Fener jucat cu marea rivală Galatasaray la Şanlıurfa, în sud-estul Turciei, s-a încheiat subit după doar două minute, când jucătorii lui Fenerbahce au ieșit de pe teren!

În semn de protest față de Federația de Fotbal din Turcia (TFF), Fenerbahce a trimis pe teren echipa U19 a clubului. Tinerii jucători au părăsit gazonul imediat după ce Mauro Icardi a deschis scorul.

Fener ceruse amânarea meciului și arbitri străini la Supercupă. Ambele cereri ale clubului au fost refuzate, așa că șefii au decis să boicoteze meciul: au trimis la Şanlıurfa formația de juniori, condusă de pe margine de secundul Zeki Murat Gole!

Programul sferturilor de joi din Europa League și Conference League transmise de Pro Arena și VOYO