Nordsjaelland anunță modificarea orei de start a meciului cu FCSB

Nordsjaelland FCSB Conference League
Data publicarii: Luni 14 August 2023, 18:01
Data actualizarii: Luni 14 August 2023, 18:00

Nordsjaelland - FCSB, manșa retur din preliminariile Conference League, se va disputa joi, pe Right to Dream Park.

Cu trei zile înaintea meciului, Nordsjaelland a anunțat că ora de start a returului a fost modificată, de la 19:30, la 20:00 (ora României).

Nordsjaelland - FCSB se joacă joi, de la ora 20:00

Formația daneză, care traversează o formă excelentă în campionatul intern, îi invită pe suporteri la stadion în tentativa de a obține calificarea în play-off-ul Conference League.

"După remiza din România, 0-0, totul rămâne deschis înaintea returului cu FCSB din preliminariile Conference League, care se va disputa pe Right to Dream Park, joi. Inițial, meciul a fost programat pentru ora 19:30, însă din diferite motive a fost mutat la ora 20:00 (n.r - ora României).

Jucătorii au nevoie de întreaga susținere pentru a obține calificarea și a avea mai multe meciuri europene în acest sezon. Dacă nu v-ați luat deja bilete, o puteți face acum", a transmis Nordsjaelland.

În weekend, FCSB nu a jucat. Vicecampioana României și-a amânat meciul de campionat pentru a fi odihnită înaintea returului cu Nordsjaelland, din Danemarca.

Nordsjaelland, victorie cu 5-0 înaintea meciului cu FCSB

Spre deosebire de meciul cu FCSB, Nordsjaelland a făcut 5 schimbări în echipa de start pentru meciul de ieri cu Randers, câștigat cu 5-0. Printre titularii de azi s-a numărat și atacantul Ernest Nuamah (19 de ani), starul formației daneze, care nu a înscris și a fost înlocuit după 76 de minute.

Nordsjaelland a intrat la pauză cu un avantaj firav, 1-0, după un autogol al lui Bjorgengren, din minutul 13. Celelalte patru goluri s-au înscris în ultima parte a jocului: Antman (65), Tverskov (72), Schandorf (81) și Nagalo (89).

Nordsjaelland are patru victorii în primele patru etape și ocupă primul loc în Danemarca, cu 12 puncte, la egalitate cu FC Copenhaga.

• 15-3 este golaverajul lui Nordsjaelland