Nordsjaelland, în formă maximă înaintea returului cu FCSB! Victorie zdrobitoare în campionat

Nordsjaelland FCSB Randers Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 17:13
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 17:12

Nordsjaelland, adversara FCSB din Conference League, se distrează în campionatul din Danemarca, unde azi a obținut o nouă victorie categorică.

La mai puțin de trei zile după meciul tur cu FCSB, din Ghencea, scor 0-0, Nordsjaelland s-a deplasat pe terenul lui Randers, într-o partidă contând pentru etapa a patra. Trupa lui Johannes Thorup a obținut o victorie zdrobitoare, 5-0!

Nordsjaelland, victorie cu 5-0 înaintea meciului cu FCSB

Spre deosebire de meciul cu FCSB, Nordsjaelland a făcut 5 schimbări în echipa de start pentru meciul cu Randers. Printre titularii de azi s-a numărat și atacantul Ernest Nuamah (19 de ani), starul formației daneze, care nu a înscris și a fost înlocuit după 76 de minute.

Nordsjaelland a intrat la pauză cu un avantaj firav, 1-0, după un autogol al lui Bjorgengren, din minutul 13. Celelalte patru goluri s-au înscris în ultima parte a jocului: Antman (65), Tverskov (72), Schandorf (81) și Nagalo (89).

Nordsjaelland are patru victorii în primele patru etape și ocupă primul loc în Danemarca, cu 12 puncte, la egalitate cu FC Copenhaga.

• 15-3 este golaverajul lui Nordsjaelland
  • Cum a arătat echipa lui Nordsjaelland azi: Hansen - Villadsen, Hey, Nagalo, Frese - Nygren, Diomande, Svensson - Hansen, Nuamah, Antman
  • Au mai jucat: Osman, Tverskov, Sertdemir, Schandorf, Coulibaly

În acest weekend, FCSB nu joacă. Vicecampioana României și-a amânat meciul de campionat pentru a fi odihnită înaintea returului cu Nordsjaelland, din Danemarca.

Manșa secundă dintre Nordsjaelland și FCSB, contând pentru turul 3 preliminar din Conference League, se joacă joi, de la ora 20:00, pe Right to Dream Park din Farum.

VIDEO Rezumat FCSB - Nordsjaelland 0-0