Întrebat de FCSB - Silkeborg 0-5, Duckadam dat un răspuns neașteptat

FCSB duckadam Conference League Duckadam
Data publicarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 16:49
Data actualizarii: Vineri 14 Octombrie 2022, 17:12

FCSB - Silkeborg 0-5, încă un rezultat rușinos pentru echipa lui Gigi Becali.

• FCSB a suferit o nouă umilință în Conference League, tot contra lui Silkeborg, tot 0-5, iar mai mulțispecialiști s-ar fi așteptat ca Nicolae Dică să demisioneze imediat după partida cu formația daneză.

Unul dintre oamenii importanți din istoria clubului nu are însă vreo părere despre meci sau despre Nicolae Dică.

Fostul portar și președinte de imagine de la FCSB postase săptămâna trecută un mesaj pe contul de Facebook după ce FCSB a fost umilită de Silkeborg în meciul tur din grupele UEFA Europa Conference League, scor 5-0. Helmut Duckadam a criticat dur conducerea clubului pentru atitudinea arătată față de competiția europeană.

FCSB, nici măcar la index pentru Duckadam

Helmut Duckadam a dat un răspuns neașteptat când a fost întrebat despre meciul FCSB - Silkeborg 0-5, din etapa a patra a grupelor Conference League.

„Vă spun sincer, nici nu m-am uitat la meciul cu Silkeborg, după ce am fost înjurat de toată lumea pe Facebook! Nu mai am ce comenta despre FCSB sau de domnul Gigi Becali. Multă sănătate vă doresc”, a spus Helmut Duckadam, pentru ProSport.

Silkeborg s-a impus şi la Bucureşti prin golurile marcate de Kusk (minutul 12), Klynge (minutul 16), Tengstedt (minutul 63) şi Jorgensen (minutele 68 şi 70). Elevii lui Nicolae Dică au un singur punct în Grupa B din Conference League.

Clasamentul este condus de West Ham, cu punctaj maxim, urmată de Silkeborg (6p) și Anderlecht (4p). În următorul meci, FCSB se va întâlni cu UTA Arad pe Arena Națională, duminică, 16 octombrie, de la ora 20:30. Partida va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro.

FCSB - Silkeborg 0-5 (0-2)

Au marcat: Kasper Kusk (12), Anders Klynge (16), Soeren Tengstedt (63), Sebastian Joergensen (68, 70).

Bucureşti, Arena Naţională: 9.103 spectatori

• Din 1992 o echipă românească nu mai pierdea o dublă cu scorul general de 0-10. Atunci, în primul tur al Cupei UEFA, Electroputere era surclasată de Panathinaikos cu 6-0 în Bănie şi cu 4-0 la Atena.

VIDEO Florin Gardoș, despre FCSB - Silkeborg 0-5