VIDEO EXCLUSIV "E pe viață și pe moarte!". Obiectivul imediat al celor de la CFR Cluj, în opinia lui Andrei Burcă, după înfrângerea cu Lazio

Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2023, 00:29
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 00:40

CFR Cluj a fost învinsă de Lazio cu scorul de 1-0, pe Stadio Olimpico din Roma, în prima manşă a playoff-ului pentru optimile de finală din Conference League.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Ciro Immobile (minutul 45+4). CFR Cluj a făcut un joc slab, fără a-şi crea clare ocazii de gol, deşi a jucat cea mai mare parte a meciului cu avantajul unui om în plus.

În minutul 15, fundaşul Patric a fost la eliminat pentru un fault la Krasniqi, care ar fi scăpat singur spre poartă. Decizia arbitrului englez Pawson a fost confirmată de arbitrajul video (VAR), utilizat în premieră în Conference League, cu începere din faza eliminatorie a competiţiei.

Manşa secundă va avea loc la Cluj-Napoca, pe 23 februarie, iar campioana României nu va putea conta pe Yuri şi Boateng, suspendaţi pentru cumul de cartonaşe galbene. Parida va fi în direct pe PRO ARENA și VOYO, de la 19:45

Reacția lui Andrei Burcă după Lazio - CFR Cluj 1-0

"Trebuie să ne dea de gândit, dar în același timp trebuie să ridicăm capul. Deja avem trei înfrângeri la rând. Trebuie să mergem acasă, să ne revenim și să facem o partidă bun în campionat. E pe viață și pe moarte. Trebuie să câștigăm neapărat.

Începusem foarte bine meciul, primele 15 minute era o partidă echilibrată. Am încercat în repriza a doua să forțăm mai mult, trebuia să luăm mai mult de la acest meci. Avem șansa noastră, dar întâi trebuie să ne focusăm pentru cele trei puncte din campionat", a declarat Andrei Burcă la PRO TV.