Saleh Al-Shehri a deschis ”Cutia Pandorei”! Argentina, în genunchi după gafa lui Messi din care au marcat saudiții

Saleh Al-Shehri Arabia Saudita Argentina Campionatul Mondial din Qatar CM 2022
Data publicarii: Marti 22 Noiembrie 2022, 13:30
Data actualizarii: Marti 22 Noiembrie 2022, 13:39

Argentina - Arabia Saudită, duel în primul meci din grupa C a Campionatului Mondial din Qatar.

Argentinienii au deschis scorul prin Messi, în minutul 10 al partidei și au intrat în avantaj la cabine, scor 1-0.

Messi, înger și demon pentru Argentina

Partea secundă le-a aparținut însă saudiților, care au restabilit egalitatea, în minutul 48, prin Saleh Al-Shehri, după o minge pierdută de Lionel Messi.

Arabia Saudită a mai lovit o dată, în minutul 53, când Al Dawsari l-a învins pe Martinez cu o „torpilă” la colțul lung.

Este pentru prima oară din iunie 2021 când Argentina primește două goluri într-un meci. Ultima oară s-a întâmplat acest lucru în calificările pentru Cupa Mondială, în meciul disputat pe terenul Columbiei, scor 2-2.

Argentina a ajuns la 36 de meciuri fără înfrângere sub conducerea lui Scaloni.