"Vreau si eu sa joc cu Messi, chiar si 4 luni!" E DISPERAT dupa Barcelona! Golgheterul care ar face orice sa ajunga pe Camp Nou

Leo Messi Carlos Vela Los Angeles FC MLS Campionate externe "Vreau sa joc cu Messi, chiar si 4 luni!" Golgheterul din MLS nu ar refuza o oferta din partea catalanilor
Data publicarii: Vineri 25 Octombrie 2019, 10:40
Data actualizarii: Vineri 25 Octombrie 2019, 10:56

Cel mai bun marcator din MLS viseaza sa joace alaturi de Lionel Messi la Barca.

Vedeta celor de la Los Angeles FC, Carlos Vela (30 ani) a fost unul din numele care s-au aflat pe lista de interes a Barcelonei in sezonul trecut, pentru a intari atacul, insa catalanii l-au adus pe Kevin Prince Boateng, cel care nu a prins multe minute in tricoul blaugrana.

Mexicanul a confirmat, intr-un interviu acordat New York Times, interesul Barcelonei pentru el, dar si faptul ca negocierile erau avansate. Transferul nu a mai avut loc. Barca l-a preferat pe Kevin Prince Boateng. Cu toate astea, Vela ar semna fara probleme pentru catalani, daca i s-ar oferi din nou aceasta oportunitate. Chiar si pentru 4 luni, cat e pauza dintre sezoane in MLS.

"Cine ar putea sa refuze sa joace cu Messi pentru 4 luni, iar apoi sa se intoarca la Los Angeles? Bucura-te, invata, apoi intoarce-te acasa", a spus atacantul mexican.

Carlos Vela a iesit golgheterul sezonului in MLS cu 34 de goluri marcate in 31 de partide, cu 4 goluri mai mult decat Zlatan Ibrahimovic. Vela si Los Angeles FC a eliminat echipa lui Ibrahimovic in semifinalele Conferintei, cu scorul 5-3. Mexicanul a inscris o dubla, in timp ce Zlatan a reusit sa marcheze o singura data.