VIDEO Jurgen Klopp era la conferința de presă când Jude Bellingham a marcat golul victoriei și a reacționat instant

Jurgen Klopp jude bellingham Liverpool Real Madrid Campionate externe
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 16:52
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 16:54

Real Madrid și Union Berlin s-au duelat în prima rundă a grupelor UEFA Champions League, scor 1-0.

Madrilenii au avut dificultăți în duelul de pe teren propriu cu Union Berlin. Tabela a rămas intactă până în prelungirile meciului, în ciuda faptului că echipa lui Carlo Ancelotti a avut mari șanse de a înscrie, pe care însă nu a reușit să le concretizeze.

Cel mai bun transfer al madrilenilor din această vară, Jude Bellingham (20 ani) a ieșit din nou la rampă și a adus victoria, cu un gol marcat în minutul patru de prelungiri, a șasea sa reușită din acest sezon alături de madrileni, în tot atâtea meciuri jucate.

Reacția lui Jurgen Klopp când a văzut golul lui Jude Bellingham

Jurgen Klopp se afla la conferința de presă premergătoare meciului din UEFA Europa League pe care Liverpool îl joacă cu LASK, în direct pe PRO Arena și VOYO de la 19:45, când a marcat Jude Bellingham. Antrenorului i s-a arătat momentul golului și a început să zâmbească, uitându-se la reușita englezului.

Tehnicianul neamț a întrebat doar „Bellingham”, iar apoi a dat din cap, zâmbind.