Real 2-0 Getafe! Surpriza URIASA in Premier League: Brighton 3-2 Man United! Show total la Man City 6-1 Huddersfield

la liga Cristiano Ronaldo fc barcelona juventus Serie A Campionate externe real getafe live

01:07 20 Aug
Real termina ziua in Spania cu un 2-0 in fata lui Getafe. Celelalte rezultate de azi:

01:00 20 Aug
Rezultatele meciurilor de azi din Serie A:

00:24 20 Aug
GOL REAL MADRID! Bale face 2-0 in minutul 51!

23:37 19 Aug
GOL REAL MADRID! Cravajal deschide scorul dupa 20 de minute!

22:13 19 Aug
Echipa de start a lui Real Madrid pentru meciul cu Getafe.

21:00 19 Aug
SPARTA PRAGA 2-2 PRIBRAM!

Sparta face egal cu Pribram! Echipa lui Stanciu, Chipciu, Nita si Vatajelu nu reuseste sa invinga in ciuda superioritatii numerice pe care a avut-o inca din minutul 42.

Stanciu, Chipciu si Nita au fost titulari, iar Vatajelu a intrat in minutul 66.

Alexandru Chipciu a reusit sa marcheze golul de 2-1 pentru Sparta, dupa o pasa buna a lui Nicusor Stanciu, dar oaspetii au egalat in minutul 86.
20:39 19 Aug

GOOOL CHIPCIU! Alexandru Chipciu face 2-1 pentru Sparta Praga in minutul 69, dupa o pasa buna a lui Nicusor Stanciu!

19:59 19 Aug
FINAL DE MECI! Manchester este invinsa de Brighton, scor 2-3!
19:56 19 Aug

GOOOL MANCHESTER UNITED! Pogba marcheaza din penalty in minutul 90+5!

19:53 19 Aug
Ratare URIASA pentru Nicuosr Stanciu!

Nicusor Stanciu rateaza INCREDIBIL in minutul 43! Romanul executa bine o lovitura libera, insa balonul loveste bara! Este 1-1 in confruntarea dintre Sparta Praga si Pribram!
19:09 19 Aug
Sa speram ca Mourinho tine de scor... :)

19:04 19 Aug
A inceput partida dintre Sparta Praga si Pribram! Stanciu, Chipciu si Nita sunt titulari, Vatajelu este rezerva. Sparta este neinvinsa in ultimele opt partide jucate!
18:47 19 Aug

GOOOL BRIGHTON! Pascal Gross inscrie din penalty! Bailly a fost cel care a faultat.

18:36 19 Aug
GOOOL MANCHESTER UNITED! Lukaku inscrie forbidabil cu capul!
18:30 19 Aug
GOOOL BRIGHTON! Doua reusite in doar doua minute! Shane Duffy da lovitura!
18:28 19 Aug

GOOOL BRIGHTON! Glenn Murray deschide scorul!

17:59 19 Aug
A inceput partida dintre Brighton si Manchester United! Iata cum arata primul 11 trimis in teren de Jose Mourinho!
17:40 19 Aug
FINAL DE MECI! MAN CITY 6-1 HUDDERSFIELD

Echipa lui Guardiola face show in primul meci din noul sezon al Premier League! Hat-trick-ul lui Aguero, reusitele lui Gabriel Jesus si David Silva si autogolul lui Kongolo au dus scorul la 6-1 pentru City! Pentru oaspeti a marcat Stankovic in minutul 43!
17:15 19 Aug
6-1 MANCHESTER CITY! Autogolul lui Kongolo mareste diferenta!
17:05 19 Aug

GOOOL MANCHESTER CITY! Aguero reuseste hat-trick-ul! Reusita SUPERBA cu calcaiul pentru argentinian!

16:38 19 Aug
GOOOL MANCHESTER CITY! David Silva marcheaza un gol FABULOS!
16:15 19 Aug
GOOOL HUDDERSFIELD! Micuta echipa reduce din diferenta inainte de pauza dupa o reluare din careul mic a lui Stankovic.
16:07 19 Aug
GOOOOOL MAN CITY! Aguero reuseste dubla dupa o reluare din careu si a ajuns la 13 reusiste in ultimele 8 partide de Premier League de pe Ettihad

16:02 19 Aug
GOOOOOL MAN CITY! Gabriel Jesus inscrie cu un sut cu stangul din careu
15:57 19 Aug

GOOOOOOL MAN CITY! Ce faza! Ederson degajeaza de la marginea careului de 6 metri spre Aguero care scapa singur cu portarul, il pacaleste si trimite un lob de la marginea careului!

15:42 19 Aug
A inceput partida dintre Manchester City, campioana Angliei, si Huddersfield! Pep Guardiola surprinde dupa accidentarea lui De Bruyne - joaca in acelasi timp cu Gabriel Jesus si Kun Aguero!
12:06 19 Aug
Iata cum arata echipa lui Real Madrid inainte sa vina Cristiano Ronaldo! Doar Sergio Ramos si Marcelo sunt in continuare la club

09:50 19 Aug
Real Madrid - Getafe 23.15

Castigatoare a UEFA Champions League in ultimele 3 sezoane, Real Madrid incepe noul sezon de La Liga intr-o postura inedita - este abia a 3-a favorita la castigarea titlului dupa Barcelona si Atletico Madrid! Plecarile lui Zinedine Zidane si Cristiano Ronaldo s-au vazut in Supercupa Europei, pierduta in fata rivalei din Madrid.

"Anul 1 fara Ronaldo" scriu cei de la Marca pe prima pagina inainte de partida cu Getafe care va avea loc in aceasta seara.

09:45 19 Aug
Iata meciurile de duminica din cele mai tari campionate ale Europei

09:43 19 Aug
Iata toate rezultatele de sambata:

01:06 19 Aug

Barcelona 3-0 Alaves. GOOOOL MESSI! Leo preia in careu, rezista atacului unui adversar si inscrie in ultimul minut de prelungire al meciului. Se termina Barcelona 3-0 Alaves!!!

00:58 19 Aug

Barcelona 2-0 Alaves. GOOOOL COUTINHO! Actiune superba a brazilianului, incheiata cu un sut puternic din careu.

00:42 19 Aug
Leo Messi a marcat golul 6000 pentru Barcelona in La Liga!!! Tot el marcase si golul 5000 al catalanilor in prima liga spaniola.

00:40 19 Aug

Barcelona 1-0 Alaves. GOOOOL MESSI! Leo inscrie cu un sut superb, din lovitura libera, pe sub zid! Barcelona are 1-0 din minutul 64!

23:58 18 Aug

Barcelona 0-0 Alaves: In minutul 38, Messi a trimis superb din lovitura libera, mingea a lovit transversala! Sansa uriasa pentru Barca!!! Leo, aproape de primul gol minunat al sezonului!

23:07 18 Aug
Echipa de start a Barcelonei cu Alaves:

23:05 18 Aug
Inaintea meciului cu Alaves, jucatorii Barcelonei au prezentat in fata fanilor Supercupa castigata in fata Sevillei.

22:34 18 Aug
Chelsea castiga derby-ul cu Arsenal dupa un meci senzational! Marcos Alonso a marcat golul victoriei in minutul 81.

20:24 18 Aug
Repriza superba in Chelsea - Arsenal! E 2-2 dupa 45 de minute. Chelsea a condus cu 2-0, insa rivala de pe Emirates a revenit prin golurile lui Mkhitaryan si Iwobi!

20:01 18 Aug

Din nou Mbappeeee! 3-1 pentru PSG!

19:45 18 Aug

Lucrurile revin la normal pentru PSG. Intrat la pauza in locul lui Weah, Mbappe inscrie in minutul 80. 2-1 pentru PSG la Guingamp.

19:24 18 Aug
Neymar e super spectaculos si cand vine vorba de un penalty... Faza superba facuta de brazilian, apoi executie de clasa la 11 metri!

18:27 18 Aug

Guingamp o conduce pe PSG cu 1-0 dupa 20 de minute!!! Golgeterul Roux a marcat pentru Guingamp! Neymar e titular la PSG, Mbappe a inceput meciul pe banca.

17:29 18 Aug
Nebunie la Cardiff - Newcastle!

Cardiff si Newcastle au oferit un meci nebun in Premier League.

Isaac Hayden a primit cartonasul rosu in minutul 67, iar Newcastle a fost nevoita sa joace jumatate de repriza in 10.

Atunci cand totul parea decis, in prelungirile partidei, cei de la Newcastle au primit o lovitura de la 11 metri in minutul 90+5 si puteau produce surpriza, castigand partida in inferioritate numerica.

Totusi, Kenedy a trimis balonul in bratele portarului lui Cardiff, Neil Etheridge, si meciul s-a incheiat 0-0!
14:15 18 Aug
FC Barcelona - Alaves 23.15

Incepe sezonul de La Liga, fara Cristiano Ronaldo. Leo Messi este acum in centrul atentiei si a reusit o noua faza formidabila chiar inainte de meci. Clipul devenit viral pe internet arata un sut al lui Messi care pare, in prima faza, trimis aiurea.

Insa mingea se duce pana la urma la mare distanta, printre picioarele unui reporter chiar in timp ce era filmat!

@leomessi could nutmeg a mermaid! ???????? (via @teammessi)

A post shared by Whistle FC (@whistlefc) on

13:51 18 Aug
CHELSEA - ARSENAL 19.30

Eden Hazard pare sa fii trecut fara probleme peste ratarea transferului la Real Madrid - belgianul se pregateste sa revina pe teren dupa ce a ratat Supercupa Angliei, revenind tarziu la echipa dupa Cupa Mondiala. Hazard a jucat doar 13 minute in prima etapa contra celor de la Huddersfield, castigata de Chelsea cu 3-0.

La ultimul antrenament, Hazard a fost surprins intr-un moment comic - el l-a nimerit cu mingea in cap pe antrenorul de fitness, Paulo Bertelli. Desi nu si-a recunoscut vina, rasul l-a dat de gol pe Hazard.

08:55 18 Aug

Debutul lui Cristiano Ronaldo

Incepe noul sezon din Serie A, unul care se anunta extrem de spectaculos dupa transferurile facute de cele mai importante echipe ale campionatului. Desi Inter, AS Roma sau AC Milan s-au intarit serios, marea lovitura a dat-o tot campioana ultimilor ani, Juventus.

Cristiano Ronaldo a fost transferat cu 105 milioane de euro de la Real Madrid iar toti ochii vor fi pe debutul lui care va avea loc in aceasta seara, de la ora 19.00, in deplasarea de la Cagliari. Deloc surprinzator, Cristiano Ronaldo este pe prima pagina in editia de astazi a Gazzetta dello Sport

08:52 18 Aug
Iata meciurile de astazi din cele mai tari campionate din Europa! Bundesliga incepe saptamana viitoare

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Campionate de 5 stele
300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”