FABULOS! I-a luat mana adversarului si a incercat sa obtina cartonasul ROSU! Faza incredibila la Cupa Africii

Algeria Coasta de Fildes cupa africii Wilfried Zaha Campionate externe I-a luat mana adversarului si a incercat sa obtina cartonasul ROSU! Faza incredibila la Cupa Africii
Data publicarii: Vineri 12 Iulie 2019, 14:39
Data actualizarii: Vineri 12 Iulie 2019, 14:42

Arbitrul nu s-a lasat pacalit!

Algeria a eliminat-o pe Coasta de Fildes in sferturile Cupei Africii dupa loviturile de departajare. A fost 1-1 dupa 120 de minute, pentru ca la penalty-uri sa rateze Bony si Die de la ivorieni, respectiv Belaili de la Algeria.

In minutul 29 a avut loc o faza incredibila intre fundasul algerian Ramy Bensebaini si vedeta Coastei de Fildes, Wilfried Zaha. Jucatorul celor de la Rennes i-a luat mana lui Zaha si s-a lovit singur peste fata, incercand sa-l pacaleasca pe arbitru!

A reusit doar partial! Faza a dus la o confruntare intre cei doi jucatori si arbitrul le-a acordat amandurora cartonase galbene.

Algeria va intalni Nigeria in semifinala de la Cupa Africii. In cealalta semifinala se intalnesc Senegal si Tunisia.