Bătălia titanilor din Emirate: Tănase vs Olăroiu. Cât a fost scorul în "thriller-ul" primelor două clasate din UAE League

Al Jazira - Al Sharjah Cosmin Olaroiu Emiratele Arabe Unite florin tanase UAE League Campionate externe
Data publicarii: Vineri 07 Octombrie 2022, 21:31
Data actualizarii: Vineri 07 Octombrie 2022, 21:30

Al-Jazira și Al Sharjah s-au confruntat în etapa a cincea din UAE League din Emiratele Arabe Unite.

Cu Cosmin Olăroiu pe bancă la Al Sharjah și Florin Tănase integralist la Al-Jazira, duelul dintre cele două formații din Emiratele Arabe Unite din etapa a cincea s-a terminat la egalitate.

Fostul jucător al FCSB-ului a fost trimis de Marcel Keizer încă din primul minut, însă a fost înlocuit în minutul 79 de către ivorianul Mamadou Coulibaly.

Al-Jazira - Al Sharjah 3-3

Meciul dintre cele două, un adevărat "thriller", s-a încheiat 3-3. Paco Alcacer a deblocat tabela în minutul 14, din pasa lui Caio, dar Al-Jazira a egalat rapid.

Oumar Traore l-a servit excelent pe Ali Mabkhout în minutul 17 și a restabilit egalitatea. Același jucător a dus scorul la 2-1 în minutul 28, iar Caio a făcut 2-2 imediat după, în minutul 29.

Ramadan a decis scorul primei reprize, 3-2, în urma unei reușite din minutul 38. Pe final, când totul părea că s-a terminat, formația dirijată de Olăroiu a beneficiat de o lovitură de pedeapsă în minutul 70.

Caio a transformat și a securizat punctul pentru Al Sharjah, care și-a adjudecat prima poziție în UAE League, cu 13 puncte după cinci etape.

Pe locul secund se află Al-Jazira, cu 11 puncte, care a înregistrat trei victorii, două rezultate de egalitate și nicio înfrângere în startul campionatului.