Data publicarii: Duminica 20 Septembrie 2009, 09:50
Data actualizarii: Duminica 20 Septembrie 2009, 09:51

Liverpool a facut spectacol cu West Ham, insa nu sta prea bine in clasament. Infrangerile cu Aston Villa si Tottenham i-au trimis pe cei de la Chelsea pe primul loc in Premier League, cu 15 puncte din 5 meciuri.

Balul a fost deschis de Torres care i-a lasat masca pe fundasii lui West Ham si a deschis scorul in minutul 20. Diamanti a facut 1-1 dupa un fault in careu al lui Carragher. Elevii lui Benitez au revenit pe tabela in minutul 41, prin golul lui Kuyt. Gazdele au replicat 4 minute mai tarziu prin Cole, care l-a invins pe Reina cu o lovitura cu capul, din careu. Torres a fost cel care a adus victoria lui Liverpool prin golul din minutul 75.

West Ham: Green - Upson (Gabbidon 25), Ilunga, Tomkins, Parker, Noble, Faubert, Behrami (Kovac 27), Cole, Diamanti (Dyer 65), Hines.

Liverpool: Reina - G.Johnson, Insua, Carragher, Skrtel, Gerrard, Benayoun (Aurelio 85), Mascherano, Lucas Leiva, Fernando Torres (Riera 90+2), Kuyt (Babel 60)