"Toata lumea te uraste si e usor de vazut!” Scandal in Premier League! De la ce a plecat totul

Jordan Pickford Manchester United Anglia "Toata lumea te uraste si e usor de vazt!” Scandal in Premier League! De la ce a plecat totul
Data publicarii: Luni 10 Februarie 2020, 12:48
Data actualizarii: Luni 10 Februarie 2020, 12:50

Portarul lui Everton a fost protagonistul unei gafe monumentale in ultimul meci din campionat, improtriva lui Crystal Palace, scor 3-1.

La pauza, echipa lui Carlo Ancelotti conducea cu scorul de 1-0. Imediat dupa inceperea reprizei secunde, fostul jucator al lui Liverpool, Benteke, a trimis un sut care putea fi blocat fara probleme de portarul englez. Mingea a trecut, insa, pe sub el si a facut ca scorul sa devina 1-1. Golurile lui Richarlison si Calvert-Lewin, i-au adus victoria lui Everton si au facut uitate pacatele lui Pickford.

Evolutiile bune ale lui Dean Henderson de la Sheffield United si Nick Pope de la Burnley, principalii rivali ai lui Pickford pentru postul de titular in nationala Angliei, au adus presiune  suplimentara asupra portarului de 25 de ani. Pickford a izbucnit dupa meci, nervos dupa ce a fost criticat si de Gary Neville. Fostul fundas dreapta al lui Manchester United e acum expert TV. N-a fost singurul comentariu negativ al lui Neville la adresa lui Pickford. Neville il mai criticase dur si in septembrie, dupa o eroare impotriva lui Manchester United.

”Este usor de vazut. Toata lumea te uraste din anumite motive. Dar ma descurc. Stiu de ce sunt capabil si stiu la ce sunt bun”, a spus Pickford cu referire la Neville.

Dupa startul prost din campionat, venirea lui Ancelotti a revitalizat-o pe Everton.  Dupa 23 de etape, echipa de pe Goodison Park se afla pe locul 7 in Premier League, reusind sa se apropie la 5 puncte de locurile care ii permit sa participe in Liga Campionilor.