FOTO ȘI VIDEO S-a bucurat înainte să realizeze că Mo Salah a ratat penalty-ul! Imaginile virale cu Jurgen Klopp din Liverpool - Arsenal

Jurgen Klopp Liverpool - Arsenal Mo Salah penalty Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 20:14
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 20:32

Liverpool e tot mai departe de locurile de Champions League, în acest sezon din Premier League.

Formația antrenată de Jurgen Klopp a încheiat la egalitate, scor 2-2, pe teren propriu cu Arsenal Londra.

După primele 28 de minute, liderul din Premier League conducea cu scorul de 2-0, grație reușitelor lui Martinelli și Gabriel Jesus. A urmat reușita lui Mo Salah, din minutul 42, cu care s-a micșorat diferența de pe tabela de marcaj.

Mo Salah a ratat al doilea penalty consecutiv

În minutul 52, Liverpool a obținut o lovitură de pedeapsă, ratată de egiptean. Este al doilea meci la rând în care acesta nu reușește să marcheze de la punctul cu var.

Jurgen Klopp a stat cu spatele în momentul executării și, convins că Mo Salah a înscris, s-a întors bucurându-se, reacția de când a realizat ratarea devenind virală.

Scorul final a fost stabilit de Firmino, în minutul 87. În urma acestui rezultat, Arsenal rămâne lider, cu 73 puncte, urmată de Manchester City (67 puncte și un meci mai puțin disputat).

Cu 44 puncte, Liverpool este pe locul opt, la 12 puncte distanță de pozițiile care aduc calificarea în Champions League.