FOTO ȘI VIDEO Liverpool, învinsă de ultima clasată din Premier League. Mo Salah a ratat o lovitură de pedeapsă

Liverpool Bournemouth Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 11 Martie 2023, 16:24
Data actualizarii: Sambata 11 Martie 2023, 16:36

Liverpool nu a reușit să lege seria victoriilor în Premier League, suferind un eșec surprinzător în etapa a 27-a.

După succesul la scor cu Manchester United, formația antrenată de Jurgen Klopp a pierdut în fața ultimei clasate din campionat, Bournemouth, scor 1-0.

Singurul gol a fost marcat de Billing în minutul 28, într-o partidă în care Mo Salah a ratat o lovitură de pedeapsă, în minutul 69. A fost pentru prima dată în cariera egipteanului când nu a reușit să trimită mingea pe spațiul porții din penalty, în Premier League.

În urma acestui rezultat, Liverpool a ratat șansa de a o egala la puncte pe Tottenham și poate coborî pe poziția a șasea în clasament, dacă Newcastle se impune.

De cealaltă parte, Bournemouth a urcat, provizoriu, pe locul 16, însă poate fi depășită de toate celelalte patru formații, în funcție de rezultate.