VIDEO Nu e Charles Darwin, e Nunez! :) Super-gol înscris de atacantul lui FC Liverpool la doar 13 minute de la intrarea în teren

FC liverpool Fulham Premier League Anglia
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 06 August 2022, 16:19
Data actualizarii: Sambata 06 August 2022, 16:25

Fulham și FC Liverpool s-au întâlnit în prima etapă din Premier League, 2-2.

Scorul a fost deschis de Fulham, prin Mitrovic, în minutul 32, acesta fiind și rezultatul la pauză. Jurgen Klopp nu și-a trimis în teren „perla” achiziționată în această vară, Darwin Nunez, încă din primul minut, dar uruguayanul a intrat în teren în minutul 51, în locul lui Firmino.

Darwin Nunez, gol cu călcâiul în primul meci al lui Liverpool din Premier League

De doar 13 minute a avut nevoie atacantul transferat de la Benfica pentru a-și face prezența simțită pe teren. În minutul 64, Mohamed Salah a primit în banda dreaptă și a trimis în fața porții, acolo unde Nunez a trimis cu călcâiul, direct în poartă.

Astfel, fotbalistul a marcat un debut în forță în tricoul vicecampioanei Angliei, aflându-se la al doilea gol al său, după cel din Supercupa Angliei cu Manchester City. Darwin Nunez nu s-a oprit doar la un gol, iar în minutul 80 i-a pasat decisiv lui Salah pentru golul egalizator, 2-2, asta după ce Mitrovic o dusese din nou pe Fulham în avantaj din penalty, în minutul 72.