NEBUNIE! A dat golul carierei de la mijlocul terenului dar arbitrul i-a interzis reusita! Cea mai tare faza din Cupa Angliei:

Cupa Angliei leeds Anglia
Data publicarii: Duminica 27 Ianuarie 2013, 19:31
Data actualizarii: Duminica 27 Ianuarie 2013, 19:31

Leeds United, echipa care a jucat in semifinalele Ligii Campionilor in 2001, a reusit sa o elimine pe Tottenham din FA Cup!

Leeds a reusit sa se califice in optimile Cupei Angliei dupa 2-1 in fata celor de la Tottenham! Echipa care inca la inceputul deceniului trecut Europa a deschis scorul prin Luke Varney in minutul 15 dupa o cursa superba.

McCormack a marcat un gol superb imediat dupa pauza pentru ca Dempsey sa reaprinda sperantele lui Spurs in minutul 58. Pana la final, desi a atacat in permanenta, Tottenham nu a mai reusit sa inscrie si a mai primit un gol de la Davide Somma. CLICK AICI PENTRU REZUMATUL PARTIDEI

La chiar ultima faza a meciului, Somma a scapat pe contraatac si a sutat de la jumatatea terenului - Brad Friedel urcase in atac. Chiar daca mingea a intrat in poarta, golul nu s-a pus, arbitrul fluierand deja finalul partidei!