Meciul care il putea face pe Abramovici sa iasa din fotbal! Chelsea a jucat cu o echipa din liga a 3-a in Cupa Angliei! Ce s-a intamplat a surprins pe toata lumea: VIDEO

Bretford Chelsea Anglia
Data publicarii: Duminica 27 Ianuarie 2013, 15:55
Data actualizarii: Luni 28 Ianuarie 2013, 00:10

Cupa Angliei ramane competitia in care totul e posibil! Dupa ce Milton Keynes Dons si Luton Town au eliminat echipe din Premier League, a venit randul lui Chelsea sa o pateasca!

Cu o echipa cu mai multe rezerve, Chelsea a fost la un pas sa fie eliminata din a 2-a cupa in doar cateva zile! Dupa ce Swansea a scos-o din Cupa Ligii Angliei, a venit randul celor de la Brentford sa le provoace cosmaruri in Cupa Angliei!

Brentford, o echipa micuta din a 3-a divizie engleza a fost foarte aproape sa invinga actuala campioana a Europei! Scorul final a fost 2-2 dupa un meci uluitor! Trotta a deschis scorul in minutul 42 dupa o respingere deloc grozava a lui Turnbull (Video aici).

Oscar a egalat in minutul 55 dupa o faza superba (VIDEO). Harry Forrester a marcat apoi dupa ce Adeyemi a fost daramat in careu de Turnbull(VIDEO).

In ultimele minute de joc, Fernando Torres a egalat (VIDEO) iar meciul se va rejuca pe Stamford Bridge.

Iata echipa lui Chelsea:
Chelsea: Turnbull, Ivanovic, Cahill, Terry, Cole, Ramires, Lampard, Marin, Oscar, Bertrand, Torres.