Meci complet NEBUN pentru Andone in Premier League! Brighton avea 2-0 la pauza, Ranieri a reusit apoi o noua MINUNE! VIDEO

Florin Andone Brighton Hove Claudio Ranieri Fulham - Brighton Premier League Anglia Meci complet NEBUN pentru Andone in Premier League! Brighton avea 2-0 la pauza, Ranieri a reusit apoi o noua MINUNE! VIDEO
Data publicarii: Miercuri 30 Ianuarie 2019, 09:29
Data actualizarii: Miercuri 30 Ianuarie 2019, 09:32

Brighton are din nou emotii pentru evitarea retrogradarii.

Cu Florin Andone rezerva, Brighton a avut un meci nebun la Londra contra celor de la Fulham. Veteranul Glenn Murray a reusit o dubla in prima repriza si Brighton se indrepta spre un succes care o ducea departe de zona retrogradarii. Insa repriza secunda a fost una de cosmar pentru Brighton!

Chambers a redus din diferenta imediat dupa pauza pentru ca apoi atacantul care a marcat si impotriva Romaniei in UEFA Nations League, Mitrovic, sa reuseasca o dubla! Florin Andone a fost trimis pe teren in acel moment pentru a salva macar un punct, insa tot cei de la Fulham au marcat prin Vietto.

In urma victoriei cu 4-2, Fulham se apropie de locul 17, primul deasupra liniei - are 17 puncte dupa 24 de etape, cu 5 mai putine decat Southampton. Brighton ramane pe locul 13 cu 26 de puncte.