Data publicarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 18:00
Data actualizarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 18:01

Manchester City se distrează pe teren propriu cu rivala Manchester United.

Manchester City - Manchester United 6-3

UPDATE: Martial reușește ”dubla” din penalty și duce scorul la 6-3.

UPDATE: Gol pentru Manchester United! Martial împinge mingea în poartă cu capul, după o respingere a lui Ederson și reduce din diferență.

UPDATE: Reușește și Foden ”tripla”! Haaland pasează decisiv pentru mijlocașul englez, care reușește să puncteze pentru 6-1.

UPDATE: Haaland a reușit ”hat-trick-ul” pentru Manchester City și a dus scorul la 5-1.

UPDATE: Anthony a redus din diferență cu un șut superb, de la mare distanță. Scorul este acum 4-1!

La pauză, ”cetățenii” conduc cu 4-0 marea rivală, care a început fără Cristiano Ronaldo în primul ”11”.

Phil Foden a deschis scorul în minutul opt, după o fază superbă a echipei lui Pep Guardiola. În minutele 34 și 37, Haaland a reușit ”dubla”, după ce a fost servit excelent de două ori de Kevin de Bruyne.

Același Foden a dus scorul la 4-0 în minutul 44, după o pasă excelentă pe jos semnată de atacantul norvegian.

Manchester United a venit pe stadionul rivalei City după patru victorii consecutive în campionat, parcurs care i-a adus lui Erik ten Hag titlul de antrenorul lunii în Premier League.

Manchester City - Manchester United, echipele de start:

Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Ake, Cancelo - De Bruyne, Gundogan, Silva - Foden, Haaland, Grealish

Manchester United: De Gea - Dalot, Varane, Martinez, Malacia - McTominay, Eriksen - Antony, Fernandes, Sancho - Rashford