VIDEO Kevin De Bruyne a marcat primul gol cu capul din carieră, iar reușita spectaculoasă i-a uimit pe toți

Kevin De Bruyne Manchester City Premier League Anglia
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 23:26
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 23:30

Brighton și Manchester City au fost adversare într-un meci care a contat pentru etapa a 29-a din Premier League.

La pauză, cetățenii conduceau cu scorul de 3-0, grație reușitei lui Kevin De Bruyne, dar și a dublei lui Phil Foden.

Kevin De Bruyne a marcat primul gol cu capul

Scorul a fost deschis în minutul 17, când mijlocașul belgian a reluat mingea cu capul, trimițând un voleu spectaculos. A fost prima reușită de acest gen pentru jucătorul de 32 de ani.

În urma acestei victorii, Manchester City s-a apropiat la un punct de Arsenal, cu un meci mai puțin disputat, când mai sunt de jucat patru etape din Premier League.