VIDEO EXCLUSIV FA Cup | Manchester City - Chelsea 1-0 | Bernardo Silva dă lovitura în ultimele minute de joc

Manchester City Chelsea FA Cup Anglia
Data publicarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 21:08
Data actualizarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 21:07

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Manchester City și Chelsea pe www.sport.ro și pe Facebook Sport.ro.

Manchester City - Chelsea 1-0

Minutul 84 - GOOOL Manchester City! Kevin De Bruyne centrează în careu, Petrovic respinge cu piciorul, mingea ajunge la Bernardo Silva, care marchează.

Minutul 55 - Ocazie Chelsea! Cole Palmer execută o lovitură liberă, mingea trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 31 - Ocazie Manchester City! Jack Grealish îi pasează pe culoar lui Kevin De Bruyne, care șutează în blocaj.

A început partida! Partida este ÎN DIRECT pe PRO ARENA și VOYO!

• Manchester City - Chelsea, prima semifinală din FA Cup, e programată sâmbătă, de la 19:15, în direct pe Pro Arena și VOYO.
  • Coventry - Manchester United, a doua semifinală din FA Cup, are loc duminică, de la 17:30, LIVE pe Pro Arena și VOYO.

După eliminarea din Champions League și spulberarea visului unei noi "triple" istorice pentru Manchester City, meciul cu Chelsea vine la doar trei zile distanță, iar presiunea este mare pentru ambele echipe.

City a avut un parcurs impresionant în Liga Campionilor, dar lipsa eficienței în fața porții și epuizarea fizică a unor jucători au contribuit la eliminarea lor.

Cu jucători epuizați, Guardiola va trebui să facă modificări majore în echipă, cu toate că lotul este limitat. Cu un meci important în Premier League cu Brighton la doar patru zile distanță, Guardiola trebuie să găsească un echilibru între obiectivele imediate și nevoia de odihnă a jucătorilor.

Chelsea speră la un trofeu după un parcurs dificil

Pe de altă parte, Chelsea speră să câștige un trofeu care ar aduce liniștea după un sezon dificil. Cu toate acestea, echipa se confruntă în continuare cu problemele accidentărilor, mai ales în compartimentul defensiv. Cu o listă de jucători accidentați sau incerți, inclusiv Raheem Sterling și portarul Robert Sanchez, Chelsea va trebui să își gestioneze resursele cu înțelepciune pentru a face față provocării de la Manchester City.

Cu ambele echipe având propriile lor provocări, meciul promite să fie unul intens și plin de tensiune, cu ambele echipe luptând pentru un rezultat pozitiv în drumul lor către succes.