VIDEO FA Cup | Sunderland - Fulham, 2-3, a fost în direct pe Pro Arena & VOYO! Final tensionat în cea mai veche competiție

Sunderland - Fulham FA Cup Fulham Sunderland Anglia
Data publicarii: Miercuri 08 Februarie 2023, 23:38
Data actualizarii: Joi 09 Februarie 2023, 00:20
Meciurile din FA Cup pot fi urmărite pe www.sport.ro, VOYO, Pro Arena, dar și pe facebook.com/sport.ro.

Sunderland - Fulham 2-3

Min. 90+5 FINAL!

Min. 90+1 GOOOOL Sunderland! Bennette reduce din diferență. Final tensionat în cea mai veche competiție din lume.

Min. 82 GOOOOOL Fulham! Oaspeții revin din nou la două goluri avantaj față de Sunderland. Kurzawa îl învinge pe Patterson.

Min. 77 GOOOOL Sunderland! Clarke reduce din diferență. Gazdele mai au o șansă pe final de meci.

Min. 59 GOOOOL Fulham! Andreas Pereira își trece și el numele pe tabelă. Oaspeții se distanțează în repriza secundă și par că își asigură un loc în runda următoare a celei mai vechi competiții.

Min. 45 Pauză.

Min. 8 GOOOOOL Fulham! Wilson deschide scorul după nici 10 minute disputate pe „Stadium of Light” din Sunderland. Oaspeții încep excelent rejucarea partidei din FA Cup.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

știre inițială

Sunderland - Fulham, LIVE TEXT de la 21:45

Sunderland și Fulham se luptă pentru un loc în optimile FA Cup, de la 21:45, în direct pe PRO Arena și VOYO. Cele două echipe nu au putut fi despărțite în primul joc, când rezultatul final a fost 1-1, după golurile lui Jack Clarke, în minutul 6, și Tom Cairney, în minutul 61.

Înaintea meciului decisiv, Sunderland ocupă locul 9 în al doilea eșalon, cu 42 de puncte după 29 de etape, în timp ce Fulham se află pe poziția a opta în Premier League, cu 32 de puncte după 22 de etape.