CHELSEA - MANCHESTER UNITED 0-2 | Golurile lui Herrera si Pogba o duc pe United in sferturile Cupei

Chelsea - Manchester United Chelsea Chelsea - Manchester United Cupa Angliei Chelsea - Manchester United FA Cup Manchester United Anglia CHELSEA - MANCHESTER UNITED
Data publicarii: Luni 18 Februarie 2019, 22:32
Data actualizarii: Luni 18 Februarie 2019, 23:31

Urmarim si comentam impreuna CHELSEA - MANCHESTER UNITED, partida din optimile Cupei Angliei, pe www.sport.ro!

Min 11.
Ocazie si pentru Chelsea! Sut excelent al lui David Luiz, insa Sergio Romero respinge la timp!
Min 4.
Prima mare ocazie a meciului este a celor de la Manchester United! Lukaku trimite peste poarta!
Min 1.
A inceput partida!

ECHIPELE DE START

CHELSEA: Arrizabalaga - Azpilicueta, David Luiz, Rudiger, Alonso, Kante, Jorginho, Kovacic, Pedro, Higuain, Hazard

MANCHESTER UNITED: Romero - Young, Lundelof, Smalling, Shaw, Ander Herrera, Matic, Pogba, Mata, Lukaku, Rashford

Chelsea e gazda intalnirii de foc din optimile Cupei Angliei cu Manchester United. Partida incepe la 21:30 pe Stamford Bridge.

Este o reeditare a finalei de anul trecut, jucata pe Wembley si castigata de Chelsea cu 1-0. Golul victoriei a fost marcat de starul Eden Hazard din penalty.

Echipa care invinge in aceasta seara va ajunge in sferturile FA Cup.

Ole Gunnar Solskjaer, antrenorul celor de la United, s-a uitat in trecut inainte de confruntarea din aceasta seara.

"In 99, i-am batut pe Stamford Bridge pentru a ajunge in finala, apoi am batut Arsenal si Liverpool. Am facut-o in cel mai greu mod atunci, si trebuie sa o facem asa si in sezonul acesta", a spus Solskjaer pentru BBC.

Ambele echipe joaca sub o presiune enorma. Maurizio Sarri e cu cutitul la os dupa ce Manchester City a distrus-o pe Chelsea cu 6-0 in campionat. Ultimele informatii arata ca cei de la Chelsea au inceput deja discutiile cu Zinedine Zidane, pentru a-l inlocui pe Sarri. Iar Manchester United vine dupa ce a eliminat Arsenal in Cupa Angliei.

De partea cealalta, Manchester United vine dupa un dus rece in UEFA Champions League, 2-0 cu PSG, pe teren propriu.

Pana acum, in sferturi s-au calificat Watford, Brighton, Millwall, Manchester City, Wolves, Crystal Palace si Swansea City.

Tabloul sferturilor va fi stabilit dupa incheierea confruntarii Chelsea - Man United!