Graham Potter, categoric în urma remizei cu United. Unde trebuie să lucreze mai mult cu jucătorii săi

Chelsea - Manchester United Graham Potter Premier League Anglia Graham Potter
Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 22:51
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 23:20

Chelsea a remizat cu Manchester United, 1-1, pe Stamford Bridge.

Chiar dacă elevii săi au pierdut la ultima fază, Graham Potter și-a lăudat echipa la conferința de după meci și a evidențiat faptul că atitudinea jucătorilor a fost foarte bună.

Potter: „Atitudinea a fost grozavă”

„Ne-am luptat mult, am reușit să evoluăm mult după primele 30 de minute, așa că luăm ce avem de luat din această confruntare.

Nu am putut să generăm mai mult control în mijloc. Băieții au dat totul, dar am jucat împotriva unei echipe care e bună.

Atitudinea jucătorilor de pe teren a fost grozavă, băieții au dat totul din greu, a fost un meci intense în centru. Băieții au lăsat totul acolo.

Kepa a fost puțin ghinionist, dar este primul gol pe care-l încasăm după ceva timp, așa că trebuie să luăm ce este pozitiv.

Puteam ataca puțin mai bine în unele momente. Am avut șanse, și ei au avut șanse, așa că un punct este binemeritat pentru această seară”, a spus Graham Potter, potrivit BBC.com.

Chelsea - Manchester United 1-1

Confruntarea de pe Stamford Bridge, contând pentru etapa a 13-a din campionatul Angliei, Premier League, s-a terminat 1-1.

Formația dirijată de Graham Potter a beneficiat în minutul 87 de o lovitură de la 11 metri. Jorginho a fost cel care a deblocat tabela și a adus speranțele fanilor că echipa sa va câștiga cele trei puncte.

Însă, la ultima fază, Luke Shaw i-a pasat decisiv lui Casemiro, care a fructificat și a restabilit egalitatea, în minutul 90+4, când "diavolii roșii" erau lipsiți de speranță.

Ambele echipe au plecat acasă cu un punct și și-au păstrat locurile din clasament: locul 4 - Chelsea (21p), locul 5 - Manchester United (20p).