Arsenal urca pe locul 1: Everton 1-4 Arsenal

Data publicarii: Sambata 29 Decembrie 2007, 21:27
Data actualizarii: Sambata 29 Decembrie 2007, 21:27
CU TUNURILE PE EI!

Tunarii lui Wenger nu au ratat sansa sa urce inapoi pe locul 1 in Premier League. Dupa ce s-au impiedicat cu Portsmouth (0-0), cei de la Arsenal au invatat din greseli au profitat de infrangerea celor de la Manchester, 1-2 cu West Ham. Desi au inceput slab in meciul cu Everton, fiind condusi pana in repriza a doua, prin golul lui Yakubu, Arsenal a revenit miraculos si a inscris 4 goluri in repriza a doua. Silva a lovit de doua ori in minutele 47 si 58, iar Adebayor a inscris al treilea gol in minutul 80. Can meciul parea terminat, Rosicky i-a surprins pe cei de la Everton si a inscris pentru 4-1. Arsenal urca astfel pe locul 1 cu 47 de puncte, urmata de Manchester cu 45 si Chelsea cu 41 de puncte.